Zanim opera uda się na odpoczynek

Wiktoria Raczyńska
,

Cztery przedstawienia „Księżniczki czardasza” (od piątku,19 czerwca do poniedziałku, 22 czerwca) będą ostatnimi w bieżącym sezonie artystycznym Opery Nova. Ten tytuł to arcydzieło w kompozytorskim dorobku Kálmána i realizatorski majstersztyk na scenie Opery Nova.

Na widzów czeka wspaniała muzyka, libretto o nienagannej konstrukcji, dialogi i gagi, jak z filmowej komedii (zresztą film pojawia się także), wielka dawka niezapomnianych arii, duetów, scen chóralnych, tańca i… śmiechu. Nic dziwnego, że spektakl budzący żywiołową reakcję publiczności wybrany został na ostatni przed wakacyjną przerwą zespołów artystycznych.

W roli tytułowej: Darina Gapicz/Dorota Sobczak, jako Edwin: Adam Sobierajski/Adam Zdunikowski, jako Nastka: Krystyna Nowak/Marta Ustyniak, w roli Toniego: Jakub Zarębski/Szymon Rona. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Piotr Wajrak.

Bieżący sezon opery to 118 spektakli. Obejrzało je blisko 83 tysięcy widzów (około 6 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym). Kończący się sezon 2014/2015 przyniósł trzy premiery: operę „Rigoletto” w reżyserii Natalii Babińskiej, balet kameralny dla dzieci „Magiczne zabawki” w choreografii Iwony Runowskiej oraz legendę dramatyczną Hectora Berlioza „Potępienie Fausta” w reżyserii Macieja Prusa.

Od 23 do 28 czerwca br. w Operze Nova odbywać się będzie sesja nagraniowa obrazu opery Antonina Dvořaka „Rusałka” do przygotowywanej płyty DVD. W obsadzie solistów: Jacek Greszta (Wodnik), Magdalena Polkowska (Rusałka), Tadeusz Szlenkier (Książę), Darina Gapicz (Ježibaba), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Obca Księżna). Za pulpitem dyrygenckim Maciej Figas.

Bilety na spektakle nowego sezonu sprzedawane będą od 1 lipca br. online oraz w kasie biletowej: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00

Do połowy sierpnia trwać będzie przerwa urlopowa zespołów artystycznych. Od 17 sierpnia balet rozpocznie próby do październikowej premiery „Dziadka do orzechów”.

28 sierpnia br. opera zaprasza do teatru letniego nad Brdą na koncert plenerowy „Na pożegnanie wakacji” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova pod batutą Macieja Figasa. Wstęp wolny.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, specjalista ds. reklamy Opery Nova w Bydgoszczy

Reklama