Zamczysko przejezdna od soboty

Magdalena Jabłońska
,

Od soboty (15 września) przejezdna będzie ulica Zamczysko. Ważna trasa łącząca Fordon z Myślęcinkiem zyskała nową nawierzchnię, pobocza. Prace wraz z remontem ul. Żmudzkiej pochłonęły 5 mln zł. Rusza też nowa linia nr 98 kursująca z Fordonu przez osiedle Eskulapa do gminy Osielsko.

Ulicą Zamczysko przebiega jedna z trzech tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne.

Inwestycja na ul. Zamczysko polega, m.in., na likwidacji przewężeń jezdni, ułożeniu nowej nawierzchni, dobudowaniu poboczy i utwardzeniu rejonu przystanków autobusowych. Na wyremontowanej jezdni, w sąsiedztwie zabudowań, przestrzeganie ograniczeń prędkości zapewnią progi zwalniające wyspowe. Ulica będzie przejezdna od soboty. W najbliższych dniach prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe nie wpływające istotnie na płynność ruchu.

Od soboty rusza linia autobusowa nr 98 z Przylesia przez osiedle Eskulapa do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa (część kursów będzie skrócona do Maksymilianowa). Tymczasowo ze względu na remont ul. Leśnej w Osielsku będzie ona kursować właśnie ul. Zamczysko. Po zakończeniu robót na terenie sąsiedniej gminy ma standardowo kursować przez Czarnówczyn i Osielsko (ul. Leśną i Centralną) z pominięciem ulicy Zamczysko. Obecnie ZDMIKP prowadzi prace koncepcyjne zakładające regularną obsługę ul. Zamczysko linią miejską.

 

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama