Zakończył się Enea Bydgoszcz Triathlon 2017

Marek Tomaszewski
,

Ponad 3300 zawodników z całej Polski i z zagranicy, wspaniała walka na pływackiej, rowerowej i biegowej trasie, kilkanaście tysięcy kibiców… W niedzielę, 9 lipca, zakończyli swoje dwudniowe zmagania triathloniści.

W niedzielę uczestnicy Enea Bydgoszcz Triathlon wystartowali na dłuższym, prawdziwie morderczym dystansie triathlonu 1/4 – musieli przepłynąć 950 m, przejechać na rowerze 44 km i przebiec 10,8 km ulicami Bydgoszczy.

Najlepszy w kategorii open okazał się Krzysztof Hadas z Poznania, drugie miejsce zajął Sylwester Swat z Przeźmierowa, a trzecie – Sergiusz Sobczyk z Izabelina.

Najlepszy z Bydgoszczy był Marek Kowalczyk (Brzoza Biega), który zajął 15 miejsce. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce (18 w ogólnej klasyfikacji) zajęła Joanna Sołtysiak z Koła.

W klasyfikacji 1/4 sztafety pierwsze miejsce zajęła AMS Triathlon – Akademia Mistrz, drugie – Trzy Niesforne Jaguary, a trzecie – KS Celironman SA.

Warto dodać, że w sobotę, 8 lipca, 650 zawodników uczestniczyło w Enea Biegu Nocnym, z którego dochód został przeznaczony na działalność Fundacji Wiatrak.

Reklama