Zakończenie wakacji w MOB

Wiktoria Raczyńska
,

Na dobry początek roku szkolnego Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego wakacje w zachęca do skorzystania z atrakcji i zabaw przez nich przygotowanych. Wiążą się one z końcem cyklu spotkań pt.: „Co można robić w Muzeum? Wakacje w MOB”. 1 września, pomimo zakończenia wakacji, w muzeum będzie panowała radosna atmosfera.

Dla gości przygotowano szereg różnorodnych atrakcji. W programie przewidziano m.in. tworzenie zwierząt z filcu; zdobienie toreb i koszulek; wydrapywanki; patriotyczne przypinki; zabawy z kuglarzami. Te i wiele innych niespodzianek, pozwolą gościom choć na chwilę zapomnieć o tym, że wakacje się skończyły.

To jednak nie koniec atrakcji, ciekawym urozmaiceniem będzie spotkanie na wystawie pt. „DOMena szkła – ASP Wrocław”, którą podziwiać można jeszcze tylko do 8 września 2019.

Nasi goście będą mieli okazję obejrzeć prace wykładowców i absolwentów Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. To spotkanie przybliży zwiedzającym kreatywne podejście do szkła o charakterze użytkowym.

Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego zaprasza 1 września 2019 roku, w godzinach 11.00-13.00

do Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6. Koszt uczestnictwa: 3 zł od osoby.

zdjęcie: W. Woźniak

materiały nadesłane: Katarzyna Boruta, MOB

Reklama