Zagrają dla Wiktorii

Tomasz Welcz
,

11 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny „Wiktoria Art”. Całkowity dochód z tego koncertu przeznaczony zostanie na leczenie 7-letniej Wiktorii Lewkowskiej, dziewczynki dotkniętej nowotworową chorobą.

W programie tego wyjątkowego wydarzenia rówieśnicy Wiktorii oraz młodzież – uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, placówki artystycznej, która wielokrotnie już wspierała potrzebujących, usłyszymy Orkiestrę Come Amabile z PZSM pod kierownictwem Krzysztofa Krymera, Chór Mieszany OSM II stopnia z PZSM pod kierownictwem Aleksandry Gruczy-Rogalskiej, Kwartet Saksofonowy z PZSM prowadzony przez Marka Marszałka.

Podczas koncertu przeprowadzona zostanie licytacja dzieł sztuki i aukcja amerykańska rękodzieła artystycznego, które poprowadzą Antoni Szpak i Mirosław Wysocki. Początek koncertu o godzinie 16.30.

Prace, które trafią na aukcję w Filharmonii Pomorskiej, będzie można obejrzeć od 5 do 10 kwietnia na specjalnej wystawie w 12 Kamienicy przy ulicy Poznańskiej 12.

Patronat nad tym charytatywnym koncertem objęli: dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy – Ewa Stąporek-Pospiech, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fundacja 12 Kamienica.

materiały Joanna Derenda-Łukasik, rzeczniczka PZSM w Bydgoszczy

Reklama