Za zawodnikami pierwszy dzień triathlonowych zmagań

Marek Tomaszewski
,

W tym roku w Enea Bydgoszcz Triathlon bierze udział rekordowa liczba uczestników – 3500. W pierwszym dniu, 8 czerwca, zawodnicy startowali w najkrótszym dystansie, 1/8 triathlonu: 450 m pływania, 22 km na rowerze i 5 km biegu.

W klasyfikacji open 1/8 zwyciężył Konrad Zdun z Kalisza, przed Maciejem Chmurą z Wrocławia i Markiem Barczewskim z Torunia. Z kobiet najszybsza była Agnieszka Jerzyk ze Święcichowa.

Dzisiaj rozegrano także Mistrzostwa Polski Niewidomych i Niedowidzących. Najlepszy okazał się Marcin Suwart z Poznania, drugie miejsce zajął Zenon Dudka z Zielonej Góry, a trzecie – Piotr Szymczak z Łęczycy.

Zawodnicy startujący w quadrathlonie 1/8 mieli do pokonania kolejno: 450 pływania, 22 km na rowerze, 2,125 km biegu, 4 km kajakiem i znowu 2,125 km biegu. Najlepszy okazał się Szymon Rękawik z Elbląga, drugi był Tomasz Hoppe z Bydgoszczy, a trzecie miejsce zajął Wojciech Tadzik z Bydgoszczy.

Startowano także w sztafetach. Zwyciężyły Trzy Niesforne Jaguary, drugie miejsce zajął zespół To Tylko Triathlon, a trzecie Toruń Multisport Team.

W niedzielę, 9 czerwca, drugi dzień triathlonowych zmagań. Zawodnicy będą musieli pokonać 1/4 triathlon, czyli  950 m pływania, 44 km na rowerze , a trasa biegu będzie liczyła 10,8 km.