Z Paszportem na… Jarmark z królewną Anną

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 22 lipca Brodnica zaprasza na Jarmark z królewną Anną.

– Parki krajobrazowe to najpiękniejsze i najmniej przekształcone przez człowieka tereny, nadające się do uprawiania turystyki. W samym Brodnickim Parku można skorzystać z aż 21 ścieżek edukacyjnych, zorganizować spływ po Drwęcy lub rzeką Skarlanką, a w trakcie wycieczek rowerowych dotrzeć do miejsc, w których spotkać można mnóstwo chronionych zwierząt. Podczas Jarmarku z Królewną Anną, corocznego festynu w Brodnicy, warto odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej, zaopatrzyć się tam w mapy i paszport i wyruszyć na zwiedzanie pięknych lasów – zachęca Marian Tomoń, dyrektor Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Jarmark z królewną Anną to międzynarodowa impreza, która od przeszło dekady skupia wystawców z ekologiczną żywnością, roślinami ozdobnymi i wyrobami artystycznymi. Odwiedzając w tym czasie Brodnicę warto zwiedzić też miasto i zajrzeć do pobliskiego parku krajobrazowego. A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku można zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzając pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o aplikacji i konkursie tutaj.

materiały nadesłane: polskapress.pl

zdjęcia: Paweł Stanny

Reklama