Z Paszportem… na Jarmark św. Wawrzyńca

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 11 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Jarmark św. Wawrzyńca.

– Przed nami XIV Jarmark św. Wawrzyńca, wydarzenie o wieloletniej tradycji, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez letnich w naszej gminie. Chcąc przywrócić jarmarkowi jego prawdziwie jarmarczny charakter przenosimy wydarzenie na targowisko miejskie, gdzie będzie można podziwiać, między innymi, bogato zaaranżowaną Wioskę Krajeńską, a także liczne stoiska zaproszonych wystawców, twórców rękodzielniczych i artystów prezentujących rozmaite formy sztuki ludowej – zachęcają do odwiedzin organizatorzy z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Odwiedzając Sępólno w trakcie jarmarku warto przy okazji zwiedzić też miasto, wspiąć się na wieżę widokową górującą nad jeziorem Sępoleńskim i zajrzeć do pobliskich miejscowości. W okolicy też znajdziecie wiele ciekawych obiektów, m.in., ruiny w Runowie Krajeńskim, Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Zamartem, czy Pałac w Sypniewie. A skoro już wybierzecie się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możecie zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Reklama