Z Paszportem na… inscenizację w Wierzchucinie

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 25 sierpnia Wierzchucin zaprasza na VIII inscenizację historyczną na poligonie rakietowym „Heidekraut”.

– W tym roku zmieniliśmy formułę i przenieśliśmy się w nowe miejsce. Inscenizacja odbędzie się przy dworcu PKP w Wierzchucinie, gdzie po raz pierwszy w historii imprezy odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i legionowych, związany z tegorocznymi obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Potem tradycyjnie odbędzie się ‚Potyczka’, czyli inscenizacja starcia Wermachtu z Armią Czerwoną. Oczywiście nie zabraknie licznych atrakcji towarzyszących, jak loteria fantowa, pokazy uzbrojenia, czy poczęstunek wojskową grochówką – zapowiada Bartosz Puchowski, organizator imprezy.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Osoby, które będą chciały się wyciszyć po inscenizacji historycznej, odnajdą spokój w niedalekim Wierzchlesie, w słynnym Rezerwacie Cisów Staropolskich. Na spacer warto udać się także malowniczą promenadą prof. Alfonsa Hoffmanna w Tleniu – a stąd już tylko kilka kroków do innych zakaMARKÓW w Borach Tucholskich. A skoro już podróżujecie po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możecie zrobić to na dwa sposoby: pobierając aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody.

Reklama