Z paszportem na… Festiwal Mocnych Brzmień

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 27 i 28 lipca w Świeciu organizowany jest XVI Festiwal Mocnych Brzmień.

– To jedyna taka impreza w naszym powiecie, na której fani cięższego grania mogą posłuchać zespołów na naprawdę wysokim poziomie. Festiwal podzielony jest na dwie części – pierwszego dnia odbywa się część konkursowa, w której biorą udział kapele stawiające pierwsze muzyczne kroki. Drugiego dnia koncert otwiera laureat pierwszego miejsca, a po nim grają zespoły, które zdobyły już uznanie szerszej publiczności. Warto w tym dniu nas odwiedzić – zaprasza Przemysław Drewkowski, muzyk i animator OKSiR w Świeciu.

Słuchaj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

W tym roku wśród „weteranów” zagrają, m.in., Faithless Ground, HeadUp, Mentally Blind, Mech i Hunter. Główna część imprezy odbędzie się na boisku przy zamku krzyżackim, będzie to więc okazja, by zwiedzić też najbardziej rozpoznawalny zabytek w mieście. Zamek w Świeciu to także jedno z miejsc biorące udział w paszportowej zabawie. W tym roku możecie dołączyć do niej na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Więcej informacji o aplikacji i konkursie tutaj.

Reklama