Z Paszportem na… 9 Hills Festiwal w Chełmnie

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach 10-12 sierpnia Chełmno zaprasza na Perspektywy – Nine Hills Festival.

– Nasz festiwal jest takim wielkim, trzydniowym wehikułem czasu, którym możemy zabrać się w podróż do przeszłości Chełmna. Uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców miasta od średniowiecza po czasy współczesne. Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. Dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, spojrzenia na nie z nowej perspektywy – mówi Piotr Murawski, dyrektor festiwalu.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamienią się w warsztaty sztuki, staną się obszarem działań społecznych i animacyjnych. Będzie to więc świetna okazja, by poznać bliżej najbardziej urokliwe zakątki Chełmna i okolic. A skoro już wybierzecie się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możecie zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Reklama