XV Dzień Papieski i IV Bydgoska Karoliada

Wiktoria Raczyńska
,

W tym roku, 11 października, już po raz piętnasty obchodzony będzie Dzień Papieski. Jest on okazją do refleksji nad słowami św. Jana Pawła II oraz Jego obecności w codziennym życiu. Uroczystości związane z tym dniem odbędą się w 55 miastach Polski – między innymi w Bydgoszczy.

Tradycją Dnia Papieskiego stała się już Bydgoska Karoliada. Są to rozgrywki turniejowe z udziałem młodzieży z Diecezji Bydgoskiej. Do 2 października każdy dekanat może wystawić reprezentację składającą się z czterech osób. Zgłoszone zespoły zostaną połączone w drużyny podczas konferencji prasowej 7 października. Utworzone drużyny w czasie Karoliady rywalizować będą za sobą w konkurencjach sportowych, intelektualnych i artystycznych – wszystko to w nawiązaniu do życia i nauki św. Jana Pawła II.

– Dla młodych ludzi Papież Polak stanowi już odległą przeszłość. Dzięki dniom takim jak ten, młodzież przypomina sobie o Nim i ma okazję posłuchać Jego nauki – mówi ks. Krzysztof Buchholz, prezes Fundacji „Wiatrak”.

Po zawodach na scenie wystąpią zespoły młodzieżowe oraz uczestnicy warsztatów muzycznych przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży – Music For ŚDM, na które można się zgłaszać się do 5 października (więcej informacji na stronie www.martyria.pl).

W zeszłym roku w uroczystościach Dnia Papieskiego na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy uczestniczyło około 4 000 osób. To nie tylko młodzież, ale także osoby starsze i całe rodziny. W tym roku rodziny będą szczególnie miło widziane, ponieważ tegoroczne hasło to „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Obchody Dnia Papieskiego w Bydgoszczy rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 13.00 w kościele p. w. św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7. Po Mszy Fundacja „Wiatrak” zaprasza wszystkich na halę HSW Łuczniczka, gdzie odbędzie się Karoliada oraz występy muzyczne.

Reklama