Wystawa dyplomów architektury wnętrz UTP w bwa

Wiktoria Raczyńska
,

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć jak w tym roku studenci Architektury Wnętrz UTP w Bydgoszczy podejmują próby rozwiązania niełatwych zagadnień zagospodarowania i adaptacji, czy rewitalizacji przestrzeni przede wszystkim na terenie Bydgoszczy i najbliższych okolic.

Wystawa prac dyplomowych studentów Architektury Wnętrz UTP „Dyplomy 2018” rozpocznie się 5 czerwca i potrwa do 21 czerwca 2018 roku. Na wernisaż studenci zapraszają już 5 czerwca o godzinie 18.00 do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy (ul. Gdańska 20).

Współczesna architektura jest niezwykle wizjonerską i niełatwą dyscypliną. Młodzi projektanci muszą stworzyć i zaproponować na tyle ponadczasowe i przyszłościowe rozwiązania, aby przetrwały próbę czasu. Swoje koncepcje i projekty tworzą uwzględniając oraz analizując spektrum czynników, zależności i współzależności.

Architektura wnętrz to sztuka, której przestrzeń, zakres i ramy użyteczności kształtuje twórca nadając im rzeczywisty wymiar. Linia, rysunek, plan zaczyna istnieć i żyć własnym życiem w realnej przestrzeni, przechodząc symbiozę i zespalając się z otaczającą tkanką miejską i kulturową.

Prezentowane prace poruszają problemy życia społecznego, jak na przykład, spędzania wolnego czasu lub tworzenia miejsc sprzyjających edukacji, czy pracy. Nadawanie nowego życia i sensu przestrzeniom zapomnianym i wyłączonym z użycia to trudny, ale i inspirujący zakres, w którym doskonale odnaleźli się absolwenci Architektury Wnętrz UTP.

Istotnym zagadnieniem zauważonym przez dyplomantów jest ponadto uwzględnienie potrzeb osób niepełnosprawnych.

Architektura wnętrz to jednak nie tylko kształtowanie przestrzeni dla człowieka i wokół człowieka – to również elementy i instrumenty jakimi się posługujemy na co dzień. Dlatego też wśród prac zobaczymy także obiekty wzornicze takie jak meble, modele oraz ich wizualizacje.

Zapraszamy na wystawę prac dyplomowych poruszającą problematykę kształtowania najbliższego otoczenia człowieka w odniesieniu do architektury wnętrz oraz mebli i ekspozycji w kontekście użytkowym i kulturowym.

materiały nadesłane: Magdalena Rucińska, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Reklama