Wycieczki z przewodnikiem i sadzenie drzew

Magdalena Jabłońska
,

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na drugą edycję cyklu wycieczek „Myślęcinek, którego nie znacie”oraz trzecią edycję akcji sadzenia drzew „Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie”. Każdy, komu urodzi się dziecko, aby uczcić to wydarzenie, będzie mógł tam pozostawić swój ślad.

„Myślęcinek, którego nie znacie”

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów i tego, co się na nich znajdowało, sięga ubiegłych wieków. Spacerując po nim nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jak wiele tajemnic skrywa. Organizatorzy chcą pokazać park od kuchni i zabrać chętnych w miejsca, o których nie wszyscy wiedzą. Dlatego powtórnie zaproszą na trzy niezwykłe wycieczki z przewodnikiem. Pierwsza z nich to „Tajemniczy Ogród Botaniczny” i odbędzie się w niedzielę, 31 marca. Trasa będzie wiodła malowniczymi, niezbyt popularnymi ścieżkami. Wiecie, gdzie znajduje się piramida, krąg energetyczny i do czego służą? Poza rozwiązaniem tych zagadek, w planie oglądanie niesamowitej panoramy Bydgoszczy, poszukiwania najstarszego dębu w ogrodzie, żywej skamieniałości – metasekwoi chińskiej, ale też szukanie oznak wiosny i „malowanie ogrodu”. Wystarczy zabrać ze sobą wygodne obuwie. Zbiórka o godzinie 11.00 na parkingu przy wejściu do ogrodu od ulicy Konnej. Spacer potrwa około 2 godzin. Koszt to 10 zł od osoby.

Drugą propozycją jest „Sekretne życie zwierząt w zoo”, które odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia, o godzinie 15.00. Przewodnik zdradzi uczestnikom wycieczki tajniki treningu behawioralnego, tajemnice zwierzęcej diety i sekrety owadziego świata. Maksymalna liczba uczestników to 50 osób. Spacer potrwa około 2,5 godziny. Koszt to 20 zł od osoby.

W niedzielę, 14 kwietnia, natomiast wyruszycie szlakiem tajemnic Myślęcinka. Takie wycieczki to rzadkość. Organizatorzy zapraszają do odwiedzin miejsc, do których podczas spacerów zazwyczaj nie docieracie. Sprawdzicie, gdzie przebiega 18. Południk, obejrzycie wspaniały widok na Bydgoszcz, zajrzycie do Hotelu „Pałac”, zobaczycie pozostałości umocnień obronnych z czasów dwóch wojen światowych, posłuchacie opowieści o starym browarze, a na koniec usiądziecie przy ognisku w Ośrodku Rekreacji Konnej (warto przynieść ze sobą kiełbaskę). Wszystko to pod opieką przewodnika. Start o godzinie 11.00 z głównych parkingów Myślęcinka. Objazd kolejką parkową potrwa około 2,5 godziny. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób. Koszt to 20 zł od osoby.

Bilety na wszystkie imprezy można kupić za pośrednictwem portalu www.tickeo.pl. Dodatkowo, wejściówki na pierwszą z imprez będą dostępne także tuż przed rozpoczęciem wycieczki u przewodnika, a na dwie pozostałe – w kasie zoo w godzinach jej działania (wtorek-niedziela, 10.00-17.00).

„Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie”

Zasady tej akcji są proste: każdy rodzic lub opiekun prawny osoby niepełnoletniej, który jest zameldowany w Bydgoszczy, ma możliwość zasadzenia drzewa w Myślęcinku, w liczbie równej liczbie swoich dzieci. W tym roku ceremonia odbędzie się 6 kwietnia, o godzinie 13.00, u zbieg ulic Konnej i Hipicznej. Nie trzeba martwić się o sadzonki, po wpłacie na konto lub w kasie parku ustalonej kwoty (do wyboru jest: dąb szypułkowy za 220 zł, klon pospolity za 195 zł i jarząb szwedzki również za 195 zł) pracownicy dokonują zakupu, organizują na miejscu narzędzia i niezbędne wyposażenie.

Chętni mogą zgłaszać się do 29 marca poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.myslecinek.pl i przesłanie go na adres e-mail sekretariat@myslecinek.pl.

Po posadzeniu drzewa rodzic lub opiekun prawny otrzyma certyfikat i ma możliwość podlewania rośliny. LPKiW natomiast zobowiązuje się do uzupełniania zrębków, nawożenia drzew oraz cięć pielęgnacyjnych.

materiał nadesłany: LPKiW

Reklama