Wybierz się na spacer z bezdomniakiem

Marek Tomaszewski
,

Chciałbyś pomóc zwierzętom? Zastanawiasz się, co możesz dla nich zrobić? Lubisz aktywnie spędzać czas? Ta akcja jest dla ciebie! Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy zaprasza na spacery z bezdomniakami.

Spacery ze schroniskowymi psami to okazja do zapoznania się bliżej z tymi, niejednokrotnie pokrzywdzonymi przez los i ludzi, zwierzętami. Dzięki spacerom psy ze schroniska znów zaznają dobrego kontaktu z człowiekiem.

– To zwłaszcza dzięki spacerom z naszymi pieskami tyle, nawet bardzo starych, psów znalazło nowych opiekunów – mówi dyrektor Schroniska dla Zwierząt, Izabella Szolginia. – Liczba psów w schronisku znacznie się zmniejszyła – właśnie dzięki spacerom. Poznajesz psa, rozmawiasz z nim. Za jakiś czas wracasz i mówisz, zabieram cię do domu. Już tu nie wrócisz… To wzruszające momenty w schronisku. A jest ich naprawdę wiele – dodaje.

csm_pies_schr_2_7ee623d136 (1)Akcja jest bardzo prosta. Wystarczą dobre chęci i czas. Na spacery z psami można wychodzić w dni powszednie w godzinach od 10.00 do 17.00. W dni powszednie nie są konieczne zapisy. W weekendy od godziny 14.00-18.00 obowiązują zapisy – e-mail na: adopcje@schronisko.org.pl w tytule umieścić: „Spacer sobota lub niedziela”.

Schronisko dla Zwierząt prosi wszystkich „spacerowiczów” o nadsyłanie zdjęć ze spacerów.

– Dzięki temu możemy zachęcać innych do odwiedzin psów w schronisku. Cieszymy się, że nie jesteśmy sami, bydgoszczanie tłumnie nas odwiedzają. Codziennie ktoś chce zabrać psy na spacer. Czasem samochody nie mieszczą się po prostu na parkingu, wiele prezentów przy okazji trafia do naszych podopiecznych. Bardzo w ich imieniu dziękujemy! – mówi Izabella Szolginia.

Na spacer poza teren schroniska mogą wyprowadzać psy wyłącznie osoby pełnoletnie, w godzinach odwiedzin.

23755173_1623475501047467_6285045447389961059_nWażne informacje dla osób, które chciałby wziąć udział w akcji:

– osoba zabierająca schroniskowego psa na spacer zobowiązana jest do podpisania czasowej umowy adopcyjnej
– psy na spacery przyprowadza, a po spacerze odprowadza do boksów, wyłącznie pielęgniarz zwierząt lub wytypowany przez schronisko wolontariusz pełnoletni
– osoba zabierająca psa na spacer ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez psa  pozostającego pod jej opieką
– nie dopuszcza się zwalniania z uwięzi  psa w trakcie spaceru oraz przekazywania psa osobom trzecim
– powrót psa po spacerze jest wyznaczony godzinami otwarcia schroniska
– dokarmianie psa w trakcie spaceru (smakołyki) należy uzgodnić z pielęgniarzem zwierząt
– stosowanie zabawek w bliskiej obecności innych psów jest, ze względów bezpieczeństwa zwierząt, zabronione
– obowiązkowe jest powiadomienie personelu schroniska o nagłych zdarzeniach z udziałem psa pozostającego pod opieka wyprowadzającego

Więcej na stronie internetowej schroniska – tutaj, albo na facebooku – tutaj.

materiał i zdjęcia: Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Reklama