Wszystko w ruch

Wiktoria Raczyńska
,

Ruszają światła, elementy dekoracji, rusza scena obrotowa, po orbicie której krążą wykonawcy, kręci się karuzela… Próby do koncertów sylwestrowych trwać będą do sobotniej nocy.

Przy komputerach ekipy: programistów świateł (trzeba rozpisać aktywność reflektorów porozwieszanych na 5 mostach świetlnych), projekcji video (stanowiących mobilne tło większości scen), akustyków czuwających nad konsoletami i mikroportami.

Na scenie: soliści Opery Nova oraz goście z „Romy”, chór i balet. Orkiestra „zatopiona”. Po świętach Bożego Narodzenia od rana do wieczora próby generalne.

Pierwszy z tegorocznych koncertów sylwestrowych w Operze Nova w piątek, 28 grudnia. Ósmy z nich (czyli już Noworoczny) odbędzie się 1 stycznia 2019 roku.

Foyer opery nawiązuje tematem wystawy „Przemiany czasu” do scenariusza koncertów: pokazuje kalendarze dokumentujące upływ czasu, mimo iż nie odczuwamy potrzeby liczenia lat…

Ustawiane są reflektory, które wypełniają foyer kalejdoskopem świątecznych barw. Operowa restauracja „Maestra” w pełnej gotowości i okolicznościowym wystroju czeka na gości.

Realizatorzy:
kierownictwo muzyczne: MACIEJ FIGAS
reżyseria: SEBASTIAN GONCIARZ
scenografia : MARIUSZ NAPIERAŁA
choreografia: IWONA RUNOWSKA
kostiumy: MONIKA OSTROWSKA
opracowania muzyczne: Tomasz Szymuś, Dawid Lubowicz, Jakub Lubowicz, Daniel Nosewicz
gospodarz koncertów 2018/2019: ANDRZEJ PONIEDZIELSKI

materiały nadesłane: Ewa Chałat,Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama