Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, ale przez Bydgoszcz

Tomasz Welcz
,

W czwartek uruchomione zostały bezpośrednie loty z bydgoskiego lotniska do Rzymu. Połączenie, obsługiwane przez włoską linię MistralAir, jest pierwszym kierunkiem rejsowym tej linii nie tylko w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, ale również w Polsce.

Loty na trasie Rzym – Bydgoszcz – Rzym odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedzialki i czwartki. Podróż do stolicy Włoch na lotnisko Fiumicino trwa 2,5 godziny. Boeing 737-300 obsługujący tę linię może zabrać na pokład 148 pasażerów. Z Rzymu samolot będzie startował o godzinie 11.55 i lądował w Bydgoszczy o 14.25. W drogę powrotną będzie wyruszał o godzinie 15.10 i na lotnisku w Fiumicino lądował o 17.35.

Pierwszym samolotem przylecieli w czwartek specjalni goście, między innymi, władze MistralAir oraz dziennikarze włoscy z redakcji „La Stampa” i mediów turystycznych, którzy przez kilka dni będą poznawać województwo kujawsko-pomorskie. Zwiedzą Bydgoszcz i Toruń i będą promować nasz region we Włoszech. Gości na bydgoskim lotnisku witali rzymscy legioniści i dziewczyny w strojach kujawskich.

Natomiast pierwszym rejsem do Rzymu polecieli ci, którym udało się wygrać bilety na to połączenie w organizowanym przez Urząd Marszałkowski i Port Lotniczy Bydgoszcz konkursie z okazji 100-lecia bydgoskiego lotniska.

IMAG0059– To pierwsze regularne połączenie do Włoch w 100-letniej historii bydgoskiego lotniska. Liczymy, że będą z niego korzystali nie tylko turyści i pielgrzymi wybierający się do Rzymu, ale również włoscy turyści, którzy będą chcieli odwiedzić nasze wojewodztwo. Połączenie będzie również atrakcyjne dla przedsiębiorców z naszego regionu, których łączą z włoskim rynkiem liczne relacje handlowe – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Prezes MistralAir, Rosario Fava, zachęcał do odwiedzenia Włoch. – Kujawsko-Pomorskie jest od dziś bezpośrednio połączone z regionem śródziemnomorskim. Rzym, Wieczne Miasto, to niebo dla turystów, oferuje bogatą historię, kulturę oraz smaczną włoską kuchnię. Nie zapominajmy także o tym, że Rzym to miasto papieża – mówił.

Dla Elżbiety Renzetti, prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Włoskiej w Bydgoszczy, uruchomienie połączenia z Rzymem to spełnienie marzeń. – Długo czekałam na tę chwilę. Moje hasło brzmi: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, ale przez Bydgoszcz” – mówiła.

Loty do Rzymu to na razie trasa sezonowa – do października. O tym, czy rejsy będą kontynuowane, zdecyduje liczba pasażerów.

Chcielibyśmy, aby te loty weszły na stałe do siatki połączeń bydgoskiego lotniska. Mam nadzieję, że to nie będzie tylko taki przelotny romans – stwierdził wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski.

Bilety na połączenia Bydgoszcz – Rzym dostępne są na stronie  internetowej przewoźnika mistralair.it, w kasie Portu Lotniczego w Bydgoszczy oraz w biurach podróży. Najtańsze kosztują 189 złotych.

Reklama