Wspólnie świętujmy 2 i 3 maja

Magdalena Jabłońska
,

Uroczystości patriotyczne to najważniejsze zaplanowane na 2 i 3 maja w Bydgoszczy, wydarzenia wojewódzkich obchodów Dnia Flagi i 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

– Wspominając kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, możemy być dumni, że nasi przodkowie potrafili wznieść się ponad bieżące podziały i razem działać dla dobra wspólnego. Niech ta lekcja z historii będzie dla nas współczesnych ważną wskazówką, jak służyć naszej Ojczyźnie – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Świętując Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej okażmy szacunek temu ważnemu symbolowi naszej Ojczyzny, naszej fladze narodowej. Zachęcam wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do wywieszenia flagi i okazania w ten sposób naszej dumy z tego, że żyjemy w suwerennej i demokratycznej Polsce – dodaje.

Uroczystości związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczną się 2 maja o godzinie 12.00 na Placu Wolności w Bydgoszczy odegraniem hymnu państwowego i podniesieniem flagi na maszt. W programie znalazły się również: przekazanie flagi Związkowi Harcerstwa Polskiego i koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy.

Obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpocznie Msza święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja, pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej ks. bpa Jana Tyrawy. Następnie uczestnicy obchodów przejdą na Plac Wolności, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości patriotycznej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

materiały nadesłane: Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego

Reklama