Wsparcie dla WOPR

Magdalena Jabłońska
,

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył jednostkom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z regionu czeki na 350 tysięcy zł. Ratownicy otrzymali też bony paliwowe o wartości 30 tysięcy zł.

-Dostrzegamy wasz potencjał i zaangażowanie w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych i na naszych regionalnych akwenach – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Deklaruję, że te środki będą się systematycznie, rokrocznie zwiększać. Już w 2019 roku planujemy wsparcie większe niż 350 tysięcy zł – zapewniał.

Od 2016 roku wojewoda wsparł WOPR w regionie kwotą 1 mln. zł. Pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu do bezpośredniego ratowania życia, na finansowanie placówek ratowników oraz zakup paliwa. Wartość dotacji dla poszczególnych jednostek jest przyznawana na podstawie szczegółowych wniosków.

– W kwestii bezpieczeństwa mieszkańców współpracuję ze wszystkimi służbami. Nie możemy w tym systemie pominąć także WOPR-owców. Zdecydowaliśmy, że informacje o zdarzeniach nad wodą, zgłaszane pod numer alarmowy 112, będą również niezwłocznie przekazywane do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Liczę, że nasza współpraca w tym zakresie będzie się dobrze rozwijać – poinformował wojewoda.

Ratownicy otrzymali także bony paliwowe od Fundacji „Orlen – Dar Serca” o wartości 30 tysięcy zł. – Jako spółka wspieramy szereg różnych działalności, ale szczególnym szacunkiem darzymy służby, które zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Mam nadzieję, że ta maleńka cegiełka finansowa także wpłynie na waszą działalność, zarówno w zakresie ratowania, ale i profilaktyki oraz edukacji – mówił Tomasz Molenda, dyrektor ds. operacyjnych, członek Zarządu SOLINO S.A. (spółki z Grupy Kapitałowej Orlen).

Lista beneficjentów:

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy

· Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy

· Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lipnie

· Usługi Ratownicze Jerzy Prussak Mogilno

· Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zarząd Rejonowy w Toruniu

· Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

· Pałuckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

– Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w regionie. Pieniądze są przeznaczane w szczególności na służbę ratowniczą, na prowadzenie tak ważnej profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa wodnego w województwie kujawsko-pomorskim. Umożliwiają one także szkolenia dla ratowników wodnych, których z roku na rok bardzo brakuje – powiedział w imieniu beneficjentów prezes wojewódzkiego WOPR Maciej Banachowski.

materiały nadesłane: Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego

Reklama