Wielki speedway dla Tomasza Golloba

Wiktoria Raczyńska
,

Już 7 października (niedziela) na stadionie bydgoskiej Polonii pojawi się plejada najlepszych żużlowców w kraju. A to wszystko w szczytnym celu – aby uhonorować pracę zawodową oraz zebrać fundusze na dalszą rehabilitację Tomasza Golloba.

– To miał być turniej na zakończenie żużlowej kariery Tomasza Golloba, jednak los zrządził inaczej. Mam nadzieję, że Tomek to ostatnie okrążenie na torze ma jeszcze przed sobą – mówił niezwykle poruszony Jerzy Kanclerz na konferencji prasowej zapowiadającej październikowe wydarzenie, którego organizatorem jest Miasto Bydgoszcz oraz Polonia.

– Pomysł na turniej zrodził się w lutym. Jechaliśmy wtedy do Gorzowa na bal charytatywny, również dedykowany Tomaszowi Gollobowi. Już wtedy rozmawialiśmy o tym, jak możemy uhonorować, ale i wesprzeć Tomka w potrzebie. Jerzy Kanclerz rzucił pomysł, który dzisiaj się materializuje – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

– Sama inicjatywa i pomysł tego turnieju miał wyglądać zupełnie inaczej – z czynnym udziałem Tomka Golloba. Zawsze sobie mówiłem, że Tomek ma już ulicę w Bydgoszczy, więc i taki turniej dojdzie do skutku, ale z udziałem Tomka na torze – rozpoczął Jerzy Kanclerz, menedżer Polonii. – Niestety los zrządził inaczej. Jednak zapadła decyzja, aby taki turniej, z udziałem najlepszych zawodników dla Tomka zorganizować 7 października (godzina 15.00).

Turniej wspierać będzie trzech ambasadorów, „trzech tenorów”, jak się wyraził Jerzy Kanclerz. Będą to Zbigniew Boniek, Wojciech Fibak oraz Mariusz Czerkawski.

Jerzy Kanclerz twierdzi, że jeśli chodzi o zawodników, to będzie to lepsza obsada od rundy Grand Prix 2018.

Pojawią się, m.in., Tia Woffinden, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow i Maciej Janowski oraz Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Do tego należy dodać Piotra Protasiewicza, Janusza Kołodzieja i Szymona Woźniaka. Jest jeszcze siedmiu zawodników, którzy dołączą do tej szesnastki, ale na razie ich nazwiska pozostaną tajemnicą, ponieważ rozmowy jeszcze trwają.

Bilety na to wydarzenie zakupić można w cenie od 15 do 200 zł. Sprzedaż voucherów rozpocznie się 20 sierpnia 2018 roku i odbywać się będzie jedynie w kasie klubu. Możliwe będzie zamawianie voucherów poprzez e-mail: biuro@polonia.bydgoszcz.pl albo telefonicznie: +48 726 365 777 lub +48 601 681 644.

Sektor C (nienumerowane) ulgowy – 15 zł
Sektor C (nienumerowane) normalny – 25 zł
Sektor B (numerowane) ulgowy – 25 zł
Sektor B (numerowane) normalny – 35 zł
Trybuna Główna – 200 zł

Sprzedaż biletów oraz wymiana voucherów na bilety rozpocznie się 1 października 2018 roku i odbywać się będzie w kasie klubu oraz od 3 października w kasie stadionu.

– Tomasz Gollob jeździł w Bydgoszczy w 272 spotkaniach, objechał 1401 wyścigów i myślę, że sobie na to zasłużył – wylicza Jerzy Kanclerz. Uważam, że dla Bydgoszczy zrobił bardzo dużo.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz przygotowanych na ten cel gadżetów (m.in. kubki, długopisy, smycze, torby) zostanie przekazana na wsparcie dalszej rehabilitacji żużlowca.

Reklama