Wielka choinka z butelek PET stanie na Błoniu

Tomasz Welcz
,

W piątek, 4 grudnia, o godz. 14  na skwerze im. Dunarowskiego na Błoniu (między targowiskiem a placem zabaw) stanie choinka zrobiona z butelek PET o wysokości ponad czterech metrów i średnicy podstawy wynoszącej trzy metry. Podświetlona oraz udekorowana ozdobami w sposób ekologiczny rozpocznie sezon świąteczny.

Inicjatorem akcji jest spółka ProNatura, która od przyszłego roku będzie odbierać odpady również z tego terenu. ProNatura współpracowała przy realizacji tej niecodziennej inicjatywy z Radą Osiedla Błonie oraz Sławkiem Piotrowskim, znanym m.in. z organizacji „Wielkiego Wyścigu Butelkowego” i propagowania noszenia odblasków.

– Jest to pierwsza tego typu choinka, która stanie w Bydgoszczy. Chcemy pokazać, jak ważny jest recykling oraz kreatywne wykorzystywanie przedmiotów nadających się do wyrzucenia. ProNatura od dawna edukuje i działa z myślą o ekologii. Dlatego postanowiliśmy przywitać mieszkańców osiedla Błonie właśnie takim świątecznym, ale i ekologicznym gestem – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

– Ta realizacja z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu w sposób oryginalny i ciekawy wpłynie na odbiór przestrzeni miejskiej – stwierdził Marek Iwiński, plastyk miejski.

Tego dnia rozdane zostaną również ulotki informacyjne ProNatury, aby zachęcić mieszkańców do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele” przygotowała natomiast odblaski dla dzieci, które zgromadzą się przy choince.

Zapraszamy już dziś na „Mikołajki z ProNaturą”!

Materiały: Maciej Federowicz, rzecznik prasowy ProNatury

Reklama