Widowisko w wykonaniu uczestników X Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca

Magdalena Jabłońska
,

Czy wiesz, kto jest najlepszym przyjacielem człowieka? Myślisz pewnie, że to pies. A może smok? Oczywiście, że tak. Udowodnią to uczestnicy X Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Zainspirowani bajką „Jak wytresować smoka” pokażą swój wszechstronny talent.

Dlaczego akurat smok? Jest to piękna opowieść niosąca uniwersalne przesłanie. Historia o nieporadnym chłopcu, który zamiast unicestwić smoka zaprzyjaźnia się z nim ucząc nas przy tym, że w życiu warto być sobą. Pokazuje, że nie ma sensu udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Liczy się nasze wnętrze i dobre serce. To też opowieść o samych uczestnikach naszych warsztatów. Młodzi artyści często są odtrącani, uważani za nieco innych, niezrozumiali przez rówieśników. Sztuka jest dla nich sposobem na pokazanie siebie. Na zaistnienie w świecie.

Kim są młodzi artyści? To grupa 40 utalentowanych dzieci i młodzieży z całej Polski, która przez 12 dni przygotowuje to niezwykłe teatralno-taneczno-muzyczne widowisko. To osoby zaangażowane i pełne pasji. Efekty ich ciężkiej pracy będzie można zobaczyć 5 lipca o godzinie 17.00 w Kinoteatrze Adria.

Tego dnia na scenie pojawią się również laureaci XIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Radosnych Serc”.
Reżyserią spektaklu zajęła się po raz pierwszy Karolina Kasprzak – reżyserka i aktorka o wszechstronnych zainteresowaniach. Czynnie wspiera ją cały zespół artystów, instruktorów i pedagogów: Monika Tofil-Wieloszyńska (kierownik wypoczynku, instruktor wokalu), Karolina Witkowska (instruktor tańca, choreograf), Ryszard Mickiewicz (instruktor plastyki, scenograf), Ryszard Stopa (instruktor wokalu).

Bezpłatne bilety do nabycia w biurze fundacji: ul. A.G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego Przedszkolna Chatka). Z uwagi na duże zainteresowanie widowiskiem organizator prosi o wcześniejsze zapisy: fundacja@nowe-pokolenie.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

materiały nadesłane: Ewa Ślesińska, Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II

Reklama