Wesprzyjmy akcję młodych lekarzy

Marek Tomaszewski
,

Bydgoscy studenci medycyny od dwóch lat angażują się w projekt Przychodni Studenckiej. Skupia się ona na pomocy osobom bezdomnym, które nie mają szans na to, by skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Inicjatywa młodych lekarzy zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu, w którym do wygrania jest 10 tysięcy euro. Każdy z nas może pomóc w zdobyciu nagrody.

Przychodnia to inicjatywa studentów uczelni medycznej, której pomaga Fundacja NEUCA Dla Zdrowia oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. Celem projektu są bezpłatne porady medyczne dla osób ubogich, nieubezpieczonych, bezdomnych oraz samotnych matek z dziećmi. W przychodni pod opieką lekarza dyżurują studenci medycyny i bez żadnych opłat przyjmują pacjentów, w zamian zyskując praktykę.

Przychodnia jest czynna raz w tygodniu od 16.30 do 18.00. Mieści się przy Alei Ossolińskich 2. Szczegółowy harmonogram dyżurów znajduje się tutaj.

Inicjatywa studentów została zauważona i otrzymała pierwsze miejsce w konkursie „Bądź najlepszy dla świata” firmy BCORP Davines, a co za tym idzie otrzyma nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych na dalszą działalność. Dzięki wsparciu finansowemu możliwe będzie zakupienie specjalistycznego sprzętu medycznego i niezbędnych środków medycznych, opatrunków i leków. Ponadto przychodnia zakwalifikowała się do europejskiego konkursu, w którym nagrodą jest 10 tysięcy euro, aby pomóc w zdobyciu nagrody wystarczy kliknąć w serduszko na stronie: http://www.isustainbeauty.com/?area=project&cat=soc&id=260.

materiał: bydgoszcz.pl

Reklama