Weranda zamieni się w lokal z lat 20-tych

Magdalena Jabłońska
,

Znamy wyniki konkursu na lokal z epoki. Dzięki restauratorom, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez ratusz, bydgoszczanie będą mieli okazję poczuć klimat lat 20-tych. Rocznicowy weekend, 18-20 stycznia zapowiada się bardzo smakowicie.

Z okazji obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski ogłoszono konkurs na restaurację lub lokal,w którego wnętrzu przeniesiecie się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakujecie potraw tamtego okresu. Zwycięzcą konkursu została Restauracja Weranda, która przygotowała szereg atrakcji dla klientów i tym samym dołączyła do wspólnego świętowania. Weranda otrzymała nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych oraz certyfikat „Lokalu z epoki”. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymała Restauracja Apteka, tysiąc złotych i trzecie miejsce trafiło do Restauracji Karramba.

W dniach 18-20 stycznia Weranda zamieni się w nastrojowy salonik z lat 20-tych minionego wieku. Z tej okazji we wnętrzu pojawią się meble i inne bibeloty nawiązujące do lat 20-tych. Zobaczycie tam oryginalne fotele, sofy, gramofon, stary globus, maszynę do pisania, a także stylizowaną zastawę. W głównych salach restauracji obejrzycie wystawę fotografii bydgoskich artystów Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego pt. „RetroPortret Bydgoszczan”. Restauracja zaprasza również gości przebranych w strojach z epoki, którzy będą mogli sfotografować się w saloniku sprzed wieku. Będzie to znakomita pamiątka z historią w tle.

1. miejsce w konkursie należy do restauracji Weranda zlokalizowanej w parku Kazimierza Wielkiego. Weranda mieści się przy Hotelu Bohema, którego wnętrze nawiązuje do epoki. Część mebli i bibelotów zostanie przeniesiona do restauracji – będzie okazja nie tylko skosztować potraw z wyjątkowego menu, ale też zrobić sobie zdjęcie w historycznym entourage’u. Komisja konkursowa doceniła autorów koncepcji Restauracji Weranda za dbałość o szczegół – zarówno aranżacja wnętrz, stylistyka strojów, muzyka i karta dań kompleksowo wpisują się w charakter lat 20-tych XX wieku i najwierniej odtwarzają klimat tamtych czasów. Na odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowane menu z epoki – w nim m.in. pierś z gołębia, kwaśnica, śledź Matias z palonym żółtkiem czy ulipki z pianą. Weranda zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

2. miejsce w konkursie zajęła restauracja APTEKA przy ul. Niedźwiedzia. To miejsce będzie wyróżniało się już od wejścia. Elewacja kamienicy zostanie podświetlona biało-czerwonymi barwami, w menu znajdziecie kaczkę wolności oraz królika marszałka, a w tle słyszeć będziecie polską muzykę z lat 20-tych. Restauracja Apteka zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

3. miejsce przypadło restauracji Karramba, znajdującej się na Starym Rynku. W czasie obchodów znajdziecie tam specjalne menu inspirowane daniami serwowanymi w lokalach gastronomicznych na początku XX wieku. W głośnikach usłyszycie Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hannę Ordonównę i Tadeusza Faliszewskiego. W tym miejscu zmieni się także wygląd stolików oraz obsługi – to wszystko sprawi, że goście przeniosą się w czasie.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama