Weekendowe atrakcje Myślęcinka

Magdalena Jabłońska
,

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, dzieci poznawać będą w dwóch miejscach Myślęcinka – w zoo i Ogrodzie Botanicznym – życie salamandry plamistej i krajowych gatunków traszek. Tymczasem w Parku Rozrywki królować będą teatr i taniec.

Siły w pokazywaniu świata płazów ogoniastych połączyły zoo i ogród botaniczny.

„Co w przyrodzie trajkocze”

W Ogrodzie Zoologicznym w godzinach 10.30-13.00 i 13.30-17.15 czekać będzie strefa płazio-gadzia w dziale ptaków, a w przypadku deszczu w pawilonie Akwarium Terrarium. W programie: gra terenowa z nagrodami (pierwsze dziesięć osób zgarnie bilety wstępu do zoo, pozostali drobne gadżety, między innymi, naklejki i zakładki do książki). Poza tym przygotowane będą zadania typu: labirynt, układanki i memory. Karty do gry będą wydawane do godziny 16.00.

Ogród Botaniczny natomiast będzie przygotowany na przyjęcie gości spotkania w godzinach 10.30-16.00. Punkt początkowy przy wejściu przy ul. Konnej. W programie gra terenowa z łamigłówkami i rebusami. Uczestnicy otrzymają nagrody takie same, jak w zoo. Karty do gry będą wydawane do godziny 15.00.

„Świat płazów ogoniastych” to spotkanie w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku „Co w przyrodzie trajkocze”. Jej celem jest przybliżanie życia płazów i gadów.

Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika.

Wstęp do zoo płatny – 15 zł i 10 zł, do botanika wstęp jest darmowy.

„Świerszcz Maurycy i banda Komara”

W najbliższą niedzielę w Parku Rozrywki w Myślęcinku królować będą teatr i taniec. Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza całe rodziny na godzinę 15.00.

Rodzinną niedzielę w Parku Rozrywki rozpocznie Teatr za Jeden Uśmiech z Krakowa. „Świerszcz Maurycy i banda Komara” to tytuł bajki, jaką kolorowo przebrani aktorzy zaprezentują swoim małym widzom. O czym jest spektakl? To perypetie łąkowego poety – świerszcza Maurycego, który bezskutecznie wzdycha do pracowitej Mrówki. Sytuację wykorzystuje chuligan Komar, który przekonuje go, że aby być „fajnym”, należy popisywać się, używać wulgaryzmów i dokuczać słabszym. Świerszcz gorliwie wypełnia zlecone przez Komara zadania – posuwa się nawet do kradzieży, aby zaimponować ukochanej. Kiedy okazuje się, że niechcący okradł swoją ukochaną Mrówkę z zimowych zapasów, Świerszcz zaczyna rozumieć, jak błędne było jego zachowanie. Z pomocą publiczności udaje mu się aresztować Komara i zdobyć przychylność wybranki.

Spektakl trwać będzie około godziny, a po nim do wspólnej zabawy zaproszą dzieci z grupy tanecznej Wolf Kids. Żywiołowy taniec i profesjonalne choreografie na pewno przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Wolf Kids to utytułowani tancerze – medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Rodzinna niedziela to cykl animacji w Parku Rozrywki, co tydzień dzieje się co innego. Animacje odbywają się tuż za bramą wejściową do Zaginionego Świata i są darmowe.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama