We wrześniu w teatrze aż dwie premiery

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski w Bydgoszczy wraca po przerwie wakacyjnej. Od poniedziałku będzie można kupić bilety na wrześniowe spektakle.

Mocnym akcentem bydgoska scena rozpoczyna sezon teatralny 2018/2019. Pierwsze dwie premiery odbędą się już we wrześniu. „Koniec miłości” wyreżyseruje Dorota Androsz, a „Motyle” Emilia Piech. Sprzedaż biletów rusza od poniedziałku 13 sierpnia.

Teatr Polski w Bydgoszczy rozpoczyna sezon teatralny od dwóch premier. Pierwszą z nich, „Koniec miłości” Pascala Ramberta, przygotuje Dorota Androsz – aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, doskonale znana bydgoskiej publiczności, ponieważ w latach 2004-2007 występowała na bydgoskiej scenie. W spektaklu zobaczymy znakomitych aktorów teatralnych i filmowych – Katarzynę Herman i Juliusza Chrząstowskiego. Niebanalna struktura tekstu rozpisana na dwa monologi uniemożliwia byłym zakochanym jakiekolwiek wejście w konstruktywny dialog. W choreografii rozczarowań plączą się pomiędzy niespełnionymi oczekiwaniami, a śladami dogorywających w nich emocji. Zdania pełne goryczy uderzają w najczulsze punkty, przywołują najintymniejsze obrazy z pamięci. Pascal Rambert wskazuje jednak, że destrukcja relacji zaczyna się niezauważalnie, niemalże bezobjawowo. Jakby jej rozpad był wpisany w sam początek.

Drugą premierę, „Motyle” Marie Eve-Huot, wyreżyseruje Emilia Piech – aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy od 2017 roku. „Motyle” w reżyserii Piech to opowieść o tym, jak ważne w życiu dziecka jest rozbudzanie w nim pasji. Spełnianie marzeń, które kiełkują w ciekawych świata głowach, mogą okazać się najwłaściwszą drogą do osiągnięcia szczęścia. Spektakl opowiada również o sile determinacji, dzięki której można uzyskać to, czego tylko się zapragnie i zwalczyć wszystko, co staje się przeszkodą w spełnianiu marzeń. Spektakl zrealizowany w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego odbędzie się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 S.A. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Aeroklubu Bydgoskiego. Przedstawienie dedykowane najmłodszym powstało w nawiązaniu do bogatej historii lotnictwa wojskowego w Bydgoszczy, która miała swój początek w drugiej dekadzie XX wieku.

We wrześniu będzie można zobaczyć także spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”, który kilka miesięcy temu wyreżyserowała Justyna Łagowska. Na premierę „Końca miłości” teatr zaprasza 8 września, a na „Motyle” 15 września.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz tutaj (zakładka KUP BILET).

materiały nadesłane: Paulina Wenderlich, TPB

zdjęcie: Natalia Mentkowska

Reklama