Warsztaty dla kobiet w Teatrze Polskim

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski zaprasza na cykl spotkań dla kobiet poświęcony budowaniu nowych narracji emancypacyjnych. Widoczne zmiany w dyskursie feministycznym niewątpliwie prowokują do refleksji nad obecną pozycją kobiety w życiu społecznym, zawodowym, politycznym, czy naukowym.

Czy obserwując coraz większą liczbę wpływowych kobiet możemy stwierdzić, że „męski zawód” jest obecnie mitem? Kiedy nadejdzie moment, gdy użycie zwrotu: „pierwsza kobieta, która…” będzie niemożliwe?

Projekt „Rodzaj żeński” składa się na cykl spotkań, w trakcie których to kobiety będą tworzyć przestrzeń dla siebie i swoich osobistych historii. Warsztaty performersko-teatralne pozwolą na tworzenie nowych wizji przyszłości kobiet, zaś wykłady prowadzone przez dr Monikę Opiołę-Cegiełkę dotyczyć będą analizowania mechanizmów, które określały położenie kobiet na przestrzeni wieków. Najbliższy wykład przybliży historię kobiet w popkulturze.

Przed spotkaniem prosimy o przeprowadzenie krótkiego wywiadu z wybraną osobą płci żeńskiej na temat: Jak postrzegasz własne ciało? i spisanie go w dowolnej formie literackiej. Wszelkie pytania można kierować na adres: karolina.sosinska@teatrpolski.pl

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca, o godzinie 17.00 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Zapisy trwają do 11 czerwca.

materiały nadesłane: Marietta Maciąg, TPB

Reklama