Walentynkowy tramwaj na ulicach Bydgoszczy

Marek Tomaszewski
,

Z okazji zbliżających się walentynek już w najbliższą niedzielę (11 lutego) ZDMiKP uruchamia specjalną linię „W”. Zabytkowy tramwaj kursować będzie po Bydgoszczy ozdobiony dziesiątkami serduszek.

Walentynkowy tramwaj będzie kursował na trasie: Bałtycka – Jagiellońska – Dworzec Główny – Rycerska. Odjazdy co 60 minut: z Bałtyckiej – od 10.00 do 16.00; z Rycerskiej – od 10.35 do 16.35.

W pojeździe będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat. Wszyscy pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat. W podróż czerwoną ”enką” z 1960 roku najprzyjemniej wybrać się ze swoją drugą połową.

Warto wiedzieć 

Zabytkowy tramwaj, którym będzie można podróżować w święto zakochanych, trafił do naszego miasta z Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL” w Chorzowie 28 grudnia 1960 roku. Kursować zaczął w styczniu 1961 r. i jeździł aż do końca stycznia 1992 roku. Następnie wraz z innymi wagonami z tej serii trafił do zaplecza, gdzie pełnił funkcję wagonu technicznego. Na początku 1996 roku wagon przeszedł gruntowny remont i 3 lipca 1996 roku w rocznicę 100-lecia trakcji elektrycznej w Bydgoszczy ponownie wyruszył na trasę jako wagon historyczny.

materiał i zdjęcie: ZDMiKP

Reklama