Wakacje w mieście: kabarety i spektakle teatralne

Marek Tomaszewski
,

Grażyna Szapołowska, Emilian Kamiński, a także Kabaret Młodych Panów i Ireneusz Krosny – to tylko niektóre gwiazdy tegorocznych cykli wakacyjnych „Małe formy teatralne” i „Wieczór z kabaretem”. Jak co roku, bydgoszczanie będą mogli spędzać lipcowe i sierpniowe wieczory przy amfiteatrze na Brdzie.

W amfiteatrze na Brdzie odbędą się koncerty w ramach „Rzeki Muzyki”. Będą także występy kabaretowe w ramach „Wieczoru z kabaretem”. W tym roku w amfiteatrze przy Operze Nova zobaczyć będzie można Kabaret Zachodni, Ireneusza Krosnego, Kabaret Młodych Panów i Kabaret Nowaki. Pierwszy występ zaplanowano na 5 lipca – wtedy bydgoszczanie będą mieli okazję zapoznać się ze skeczami Kabaretu Zachodniego.

Z kolei 19 lipca wystąpi Ireneusz Krosny. Po raz pierwszy program komika składać się będzie z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz nowych scenek pantomimicznych, będzie okazja poznać różne tajniki mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, czy dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma.

Pierwszy sierpniowy czwartek to z kolei występ Kabaretu Młodych Panów. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych.

30 sierpnia na scenie nad Brdą pojawi się z kolei Kabaret Nowaki, który od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Świętując swój jubileusz, Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność prezentując najnowsze skecze.

Będzie także coś dla fanów teatru. W lipcowe i sierpniowe poniedziałki przy Operze Nova będzie można zobaczyć najciekawsze monodramy i recitale polskich artystów. Na pierwszy ogień pójdzie Emilian Kamiński, który 9 lipca pokaże swój monodram pt. „W obronie jaskiniowca”. Kamiński wcielając się we współczesnego jaskiniowca demaskuje zawiłości relacji damsko-męskich i rozprawia się ze stereotypami.

Z kolei 23 lipca zobaczymy duet Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź. To zabawny monolog satyryka, oparty na doświadczeniach pracy w telewizji i na scenie, który demaskuje prawa rządzące polskim show biznesem.

Hitem tegorocznych „Małych form teatralnych” bez wątpienia będzie występ recitalowy Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory z albumu „Kochaj mnie” – na płycie znalazło się 13 lirycznych piosenek do tekstów, m.in., Jana Nowickiego, Bogdana Loebla, Katarzyny Jungowskiej, a także samej aktorki.

Ostatnim występem w ramach tegorocznych „Małych form teatralnych” będzie występ Katarzyny Kołeczek zatytułowany „Co modna pani wiedzieć powinna”. Artystka wciela się w rolę współczesnej kobiety, która stara się realizować w życiu wszystkie narzucane je przez tradycję i popkulturę obowiązki.

„Wieczór z kabaretem”
Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

5 lipca – Kabaret Zachodni
19 lipca – Ireneusz Krosny   
2 sierpnia – Kabaret Młodych Panów 
30 sierpnia – Kabaret Nowaki 

„Małe formy teatralne”
Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

9 lipca – „ W obronie jaskiniowca” w wykonaniu Emiliana Kamińskiego
23 lipca – „Dobry wieczór Państwu” – „Monodram w duecie” Krzysztof Materna i Olga Bołądź
6 sierpnia – liryczny recital „Kochaj mnie” w wykonaniu aktorskim Grażyny Szapołowskiej
20 sierpnia – „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny Kołeczek 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

materiał nadesłany: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama