W zoo o niejadowitych wężach

Magdalena Jabłońska
,

Przedostatnia wakacyjna środa w zoo to spotkanie z niejadowitymi wężami. Początek o godzinie 11.00. A w Parku Rozrywki w niedzielę szalone gry i zabawy ruchowe, dużo muzyki i konkursy z nagrodami.

„Świat NIEjadowitych węży” to tytuł najbliższego spotkania edukacyjnego w bydgoskim zoo. Pracownicy ogrodu odpowiedzą, między innymi, na pytania: ile gatunków węży żyje w Polsce i czy są jadowite, gdzie się ukrywa gniewosz plamisty, czy padalec to wąż, co to jest wylinka? Nie zabraknie karty pracy w formie quizu (należy mieć ze sobą długopis), za uzupełnienie której można zgarnąć nagrody. Poza tym, przewidziano również gry i zabawy plenerowe oraz zadania techniczne. Jak zawsze na spotkanie zawita tajemniczy gość. W środy i pozostałe dni powszednie wstęp do zoo jest tańszy: bilety kosztują 8 zł i 12 zł.

Z kolei początek darmowego spotkania dla całych rodzin w niedzielę o godzinie 15.00 tuż przy Muzeum Ziemi za bramą wejściową do Zaginionego Świata (dojście od ulicy Rekreacyjnej). Najpierw do zabawy porwie dzieci grupa Funimki. Kolorowo przebrani animatorzy nie pozwolą na chwilę nudy. Nie zabraknie wielkich baniek mydlanych i zwierzątek z baloników. Następnie w tanecznym rytmie do konkursów z nagrodami zaprosi Wasz Muzyk, czyli Jurek Paterski. Spotkanie potrwa około dwóch godzin.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama