W ten weekend będzie do śmiechu

Wiktoria Raczyńska
,

Improdrom to Festiwal Impro organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i działający w nim Teatr Improwizowany wymyWammy. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2014 roku. Improdrom to przegląd najciekawszych spektakli impro z całej Polski, świetne warsztaty z najlepszymi improwizatorami z kraju i ze świata, improjamy, pierwsze w Polsce miksy impro, czyli mieszane składy improwizatorów z całego kraju, masa inspiracji, wrażeń i cudowna zabawa.

Program:

sobota: godzina 18.00

 • Teatr Improwizowany wymyWammy – „Trójkąt Bermudzki”

Trójkąt Bermudzki – nazwa spektaklu improwizowanego zaanektowana przez Teatr wymyWammy z dziedziny geografii paranormalnej. Przez fascynatów tychże zjawisk spektakl uznany może być za wydarzenie łamiące prawa fizyki, pełne niewytłumaczalnych splotów akcji, elementów abstrakcyjnych i postaci jedynie zainspirowanych rzeczywistością. Nie istnieje jeden ustalony kształt spektaklu, jego forma wyklaruje się spontanicznie. Istotny wpływ na jego przebieg mieć będzie publiczność, której sugestie pochłonięte zostaną przez wyobraźnię improwizatorek…

 • miks impro – mieszany spontanicznie skład improwizatorów z całej Polski
 • Grupa Impro Ad Hoc (Kraków) – „Głosy w głowie”

W spektaklu „Głosy w głowie” poznamy kilku bohaterów oraz ich myśli. Podczas całego spektaklu aktorzy będą prowadzić konwersację nie tylko z innymi bohaterami historii, ale też sami ze sobą. Dzięki temu będziemy mogli poznać lepiej osobowości naszych bohaterów i mechanizmy, którymi się kierują.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

 • 21:00 – improjam
 • 22:00 – potańcówa

grupa_ad_hoc_04-1280x853niedziela, godzina 18.00

 • Teatr Bezczelny – „Love Improv, czyli krótkie historie o miłości”
 • miks impro – mieszany spontanicznie skład improwizatorów z całej Polski
 • Ab Ovo Teatr Improv – „Publiczność rządzi!”

I to dosłownie! W Twoich rękach jest przebieg spektaklu. Jeszcze nigdy relacja aktor – widz nie była taka intensywna. Publiczność w trakcie trwania spektaklu decyduje w którą stronę ma się toczyć akcja scenek, tzw. krótkich gier teatralnych. Szybkie tempo, żonglerka stylami oraz konwencją, spuentowane twoim ulubionym żartem. Zaśpiewamy piosenkę o tytule jaki wymyślisz, użyjemy twoich kwestii, będziemy kim sobie tylko widzuniu wymarzysz. Interaktywność na maxa.

 • 20.30 – wieczór muzyki improwizowanej

Warsztaty improwizacji teatralnej:

zapisy: wymywammy@mck-bydgoszcz.pl

 • 10.2016, godzina 16.00-20.30, salonik MCK, koszt 50 zł – „Jak efektownie wskoczyć na scenę impro? Podstawy komediowych scen improwizowanych”, prowadzenie: Artur Jóskowiak
 • 10.2016, godzina 16.00-20.30, sala widowiskowa MCK – “Love & the body”, prowadzenie: Laura Doorneweerd, koszt 70 zł, (warsztat prowadzony w języku ang.)
 • 15-16.10.2016, godzina 10:00-14.30, salonik MCK, koszt 100 zł – „Komediowa improwizacja – jak sprawić by scenki były jeszcze bardziej zabawne”, prowadzenie: Artur Jóskowiak
 • 15-16.10.2016, godz. 10:00-14.30, sala widowiskowa MCK, koszt 150 zł – „Dimensions”, prowadzenie: Laura Doorneweerd, (warsztat prowadzony w języku ang.)


Bilety:
przedsprzedaż: 1 dzień: 20 zł, karnet: 30 zł / w dniu występów: 1 dzień: 25 zł, karnet: 40 zł

materiały nadesłane: MCK

Reklama