W niedzielnych wyborach pobiliśmy rekord frekwencyjny

Magdalena Jabłońska
,

Bydgoszczanie podjęli wyzwanie i pobili rekord frekwencyjny w wyborach parlamentarnych – osiągając rekordowy wynik 66,77 procent. W związku z tym, w najbliższy weekend mieszkańcy za darmo skorzystają z miejskiej ślizgawki Torbyd oraz odbiorą bezpłatne wejściówki do teatru.

– Razem z największymi polskimi miastami, m.in. Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem mieszkańcy miasta podjęli wyzwanie i poszli do urn wyborczych, aby oddać głosy na swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Bydgoszczanie pokazali, jak ważne to dla nich święto demokracji. Jestem dumny z rekordowej frekwencji 66,77 procent. Pokazaliśmy, że Bydgoszcz głosuje! W najbliższy weekend zapraszam wszystkich na Torbyd – mówi prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz dołączyła do rywalizacji miast, której celem było przekroczenie 60 procent frekwencji w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Ostatecznie ze swojego prawa skorzystało 66,77 procent bydgoszczan. Tym samym pobiliśmy rekord sprzed czterech lat, kiedy do urn poszło 55,55 procent mieszkańców.

Bydgoszcz głosuje i idzie na łyżwy

Miasto Bydgoszcz osiągając najlepszy wynik w województwie kujawsko–pomorskim otwiera miejską ślizgawkę Torbyd dla mieszkańców. W najbliższy weekend 18–20 października zaprasza do bezpłatnego korzystania z lodowiska w godzinach:
18 października (piątek) – od godziny 14.00 do 22.00
19 października (sobota) – od godziny 15.00 do 22.00
20 października (niedziela) – od godziny 11.00 do 22.00

Teatr Polski podbił stawkę w rywalizacji i rozdaje darmowe wejściówki

Teatr Polski Bydgoszcz także dołączył do bicia rekordu frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu. W związku z tym, mieszkańcy odbiorą 60 darmowych wejściówek na jeden z najbliższych spektakli. Wejściówki na Balladynę będą do obioru od wtorku, 15 października, od godziny 16.00 w kasie teatru. Terminy spektakli:
24 października (czwartek) – godzina 19.00
26 października (sobota) – godzina 19.00
27 października (niedziela) – godzina 16.00

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama