W niedzielę w Myślęcinku pożegnamy lato

Wiktoria Raczyńska
,

Tegoroczne myślęcińskie Pożegnanie Lata łączy siły z Babim Latem i dzięki temu w niedzielę, 28 sierpnia, zagrają aż trzy gwiazdy: Kobranocka, Ania Dąbrowska i Grzegorz Hyży.

Choć w tym roku wakacje będziemy żegnać nie przez cały weekend, a tylko w niedzielę, na polanie Różopole atrakcji nie zabraknie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 14. Tradycyjnie już Babie Lato to Festiwal Aktywności Kobiet, który także teraz przygotowany będzie w taki sposób, by spośród wielu aktywności i przyjemności każda z pań mogła wybrać coś dla siebie.

Do wyboru będą różnorakie warsztaty, pokazy, strefy związane, m.in., z urodą, zdrowiem, rozwojem, a także codziennym życiem. Do odwiedzin zaproszą stoiska organizacji, stowarzyszeń, a także instytucji społecznych i edukacyjnych. Powiatowy Urząd Pracy podzieli się, m.in., informacjami na temat aktualnych ofert, najnowszych trendów w zatrudnieniu. Bydgoski oddział Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu będzie promował rodzicielstwo adopcyjne.

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” zaprosi małych i dużych  do wspólnej zabawy z chustą Klanza oraz gier i zabaw ruchowych, a także umożliwi dzieciom pomalowanie twarzy. Czeka też kącik małej twórczości. Akademia Wynalazców przekona, że nie warto bać się fizyki i chemii. Instruktorzy w formie zabawy zainteresują tymi dziedzinami nauki. Pokażą również, jak zajęcia z robotami rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne.

Dzięki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Fama” nie zabraknie balonów, pokazów i warsztatów puszczania wielkich baniek mydlanych.

Stoisko Lovendy Kujawskiej utonie w świeżo ściętych kwiatach lawendy – uczestnicy będą mogli wykonać mały bukiecik w ramach warsztatów, a także dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat właściwości i zastosowania tej niezwykłej rośliny.

Miłośnikom wykazywania się Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe „Awangarda” zapewni możliwość strzelania z łuków klasycznych i bloczkowych, broni pneumatycznej – karabinów i pistoletów oraz procy gumowej i oszczepu.

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, bo chętni będą mogli skorzystać, m.in., z masażu leczniczego i relaksacyjnego, pomalować paznokcie i zrobić manicure, wziąć udział w pojedynkach sumo i biegu na specjalnej kładce.

Wszystko to za darmo. Przez cały czas trwania imprezy życiem tętnić będzie z pewnością scena. Czas umilać będą nam występy tancerzy z Dance Akademy.

Pożegnanie Lata/Babie Lato nie zawiedzie również fanów różnorodnej muzyki. Na dobry początek (po godzinie 14) wystąpi energetyczna Kobranocka, a potem (około godziny 18) nastrojowa Ania Dąbrowska. Na sam koniec (około godziny 20) zaśpiewa Grzegorz Hyży, którego hity (m.in. „Wstaję”, „Pusty dom”) znajdowały się na czołowych miejscach list przebojów. Godziny koncertów są orientacyjne.

Podczas imprezy na polanie odbędzie się zbiórka dobroczynna dla małej Magdaleny Bonna. Będą sprzedawane losy na loterię fantową oraz prowadzone licytacje, a dla najmłodszych – malowanie twarzy, modelowanie balonów, zabawy z clownem i wiele innych. Specjalnie dla Madzi na scenie wystąpi Daniel Nitecki, uczestnik programów telewizyjnych Must be the music i Mam talent.  Zebrane pieniądze trafią na leczenie i rehabilitację Madzi. Kim jest Madzia Bonna? Dziewczynka odkąd skończyła 3 miesiąc życia prowadzi nieustanną walkę z chorobą. Ma zdiagnozowany Zespół Sturge-Webera, który objawia się padaczką oporną na wszelkie leczenie. Napady występują nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, czego skutkiem jest znaczne opóźnienie psycho-ruchowe. Madzia wymaga stałego leczenia oraz ciągłej intensywnej rehabilitacji, co związane jest z olbrzymimi kosztami. W związku z tym, że tradycyjne leczenie nie przynosi efektów, rodzice muszą sięgać po niekonwencjonalne metody terapii. Miesięczny koszt kuracji dziewczynki wynosi ponad 3000 zł. Do tego dochodzą koszty leków oraz miesięcznie około 2000 zł kosztów rehabilitacyjnych.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama