W IV LO w Bydgoszczy będą projektować gry

Wiktoria Raczyńska
,

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, w klasie o profilu matematyczno-przyrodniczym wprowadzone zostają elementy kreacji gier. Nabór do klasy rusza 17 maja 2018 roku.

Od września, w tym zespole, naukę rozpocznie trzydziestu dwóch uczniów. Będą oni uczestniczyć w zajęciach i warsztatach dotyczących tworzenia gier. Poznają także sposoby produkcji na platformach cyfrowych i analogowych. Zajęcia te będą prowadzić wykładowcy z kierunku: Humanistyka drugiej generacji UKW, posiadający zawodowe doświadczenie w branży gier.

Uczniowie poznają zasady tworzenie gier cyfrowych, dowiedzą się jak projektuje się karcianki, planszówki i LARPY. Oprócz zabawy narzędziami do tworzenia gier, młodzież dowie się jak działa branża, czym kierują się firmy developerskie i jakie mechanizmy rządzą ich pracą. Program przewiduje również naukę prowadzenia dokumentacji i poznanie metodologii zarządzania projektami informatycznymi.

Efektem trzech lat nauki w tej klasie ma być zdobycie umiejętności stworzenia gotowej gry. Profil ma przygotować absolwentów do pracy w branży i zapewnić wstępne portfolio.

materiał nadesłany: Rafał Klein, IV LO w Bydgoszczy

Reklama