W czerwcu ruszy budowa nowej hali sportowej przy I LO

Wiktoria Raczyńska
,

Nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy powstanie pomiędzy placem Wolności i ulicą Krasińskiego. Przetarg wygrała bydgoska firma Kontbud. Wartość inwestycji to blisko 11 mln zł. Wykonawca wchodzi na plac budowy przy I LO za dwa tygodnie. Prace budowlane mają zakończyć się jesienią 2019 roku.

W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni około 700 m², trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by elewacja i sama hala pasowały do otoczenia.

– Stara sala gimnastyczna jest już mocno wyeksploatowana. Nowa hala to obiekt na miarę XXI wieku. Będziemy spełniać marzenia naszych uczniów. Z powodzeniem rozwijamy pasje naukowe, artystyczne młodych ludzi, a wkrótce także sportowe – podkreśla Mariola Mańkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Wykonawca zlecania przejmie teren już na początku czerwca. W pierwszym etapie nastąpi rozbiórka starej sali gimnastycznej. Roboty właściwe ruszą najpóźniej po 2 miesiącach od przejęcia terenu przez Firmę Kontbud. W tym czasie zostanie zorganizowane odpowiednie zaplecze i przygotowanie do rozpoczęcia prac budowlanych.

W najbliższym czasie w Bydgoszczy powstaną jeszcze trzy obiekty o podobnej funkcji. Nowa hala sportowa powstanie przy Zespole Szkół Elektronicznych (ul. Karłowicza). Trwa przygotowanie do budowy hali sportowej z funkcją rehabilitacyjną i termomodernizacją istniejącego budynku przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska 49).

Obecnie kończy się etap dokumentacji niezbędnej do budowy sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna). Dzięki nowej sali powstaną odpowiednie warunki w procesie rehabilitacji i wychowania uczniów niepełnosprawnych.

W czasie realizacji inwestycji przy Zespole Szkół Elektronicznych oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Czy środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przyznane, dowiemy się w czerwcu. Dwa kolejne wnioski zostaną złożone w 2019 roku.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama