V Festiwal Smoczych Łodzi we Włocławku

Magdalena Jabłońska
,

Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie. To ostatni moment, by wziąć udział w paszportowym konkursie. Czasu jest coraz mniej, ale okazji do podróży po regionie nie brakuje – już 25 sierpnia we Włocławku odbędzie się V Festiwal Smoczych Łodzi.

– 25 sierpnia już po raz piąty spotkamy się w przystani nad Wisłą, gdzie odbywać się będą zmagania drużyn biorących udział w tegorocznym Festiwalu Smoczych Łodzi. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim ponad 500 osób, a ponieważ wszystkie kluby, które brały udział w zeszłorocznych zawodach potwierdziły swoją obecność, spodziewamy się więc podobnej frekwencji. Jeszcze ustalamy z sędziami przebieg poszczególnych konkurencji, ale już dziś zapraszam wszystkich do Włocławka – mówi Andrzej Walczak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

Kibicuj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Choć czasu jest coraz mniej, wciąż warto włączyć się do akcji, pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub zwiedzając region z papierową książeczką. Wirtualne pieczątki możecie zbierać do końca sierpnia – w tym czasie warto odwiedzić włocławską przystań i wziąć udział w odbywającym się tam V Festiwalu Smoczych Łodzi. Do końca września natomiast możecie walczyć o nagrody podróżując z tradycyjnym paszportem.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Reklama