Uczestnicy Festiwalu „Serca Bicie” jak na lotni do finału

Tomasz Welcz
,

Staje się już tradycją, że wybór finalistów do zaprezentowania się z gwiazdami na scenie Opery Nova nie należy do łatwych. Poziom jest wysoki i niezwykle wyrównany. Tym trudniej i dłużej obraduje jury. W tym roku doceniono, między innymi, czystość brzmienia. Na scenie zobaczymy więc wokalistów bardzo młodych i bardzo zdolnych, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat, a także nieco starszych, ale bardzo już doświadczonych, mających na koncie własne płyty. Co nie determinuje oczywiście wyniku jury, które zasiądzie 11 maja w Operze Nova.

Dziś przedstawiamy sylwetki finalistów.

Martyna Sojka ma 23 lata. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Gliwicach w klasie fortepianu oraz Państwowe Liceum Muzyczne w Katowicach na specjalności rytmika. Właśnie kończy studia na tej specjalności na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uważa, że muzyka ukształtowała jej osobowość. Jest laureatką programu „Szansa na sukces” – w odcinku z Ewą Farną.

Małgorzata Szewczyk pochodzi z południa Polski – z Podegrodzia. W Nowym Sączu ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fletu poprzecznego, w zakresie muzyki klasycznej. Studia licencjackie obroniła w Katowicach na wydziale jazzu w klasie fletu jazzowego. Studia te zresztą kontynuuje w Akademii Muzycznej w Monachium. W 2013 roku otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Szalom” w Koninie.

Łukasz Reks ma 20 lat i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Jest absolwentem szkoły muzycznej I i II stopnia, a obecnie studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa. Ma już na swoim koncie, m.in., II miejsce na Festiwalu Piosenki „O Złote Koło Młyńskie” w Stargardzie Szczecińskim, III miejsce na Festiwalu Piosenki im. Marka Grechuty w Zamościu oraz III miejsce zdobyte w Bydgoszczy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

Ewa Michrowska pochodzi z Niechorza. W Bydgoszczy studiowała pedagogikę i filologię niemiecką, tut też trafiła do Ludmiły Małeckiej na lekcje śpiewu, co przygotowało ją do studium musicalowego w konserwatorium muzycznym w Poznaniu. W 2013 roku zadebiutowała w teatrze muzycznym w Poznaniu rolą Hudl w „Skrzypku na dachu”, a w 2014 roku w programie „The Voice of Poland” doszła do nokautu.

Filip Rychcik pochodzi z Zakroczymia pod Warszawą. W przyszłości planuje zostać śpiewającym seksuologiem i otworzyć studio tatuażu. Wygrał w „Szansie na sukces” z Andrzejem Piasecznym, koncertował w Monachium w ramach projektu „Kuźnia talentów”, zdobył Grand Prix na festiwalu „Magia Italiana” w Rimini. Występował u boku Mietka Szcześniaka, Sistars i Małgorzaty Ostrowskiej.

Paulina Lenda pochodzi ze Świdnicy na Dolnym Śląsku. Poza solowymi poczynaniami jest wokalistką w zespole Paulina Lenda&Kruki. To również dwukrotna laureatka „Szansy na sukces” oraz finalistka 1. edycji „Mam Talent”. Współpracowała z Maciejem Maleńczukiem. W 2013 roku wyjechała do Londynu, gdzie ukończyła kurs Public Speaking and Voice Projection na City of Westminster College. W 2014 roku własnym sumptem wydała płytę „Wolf Girl”.

Karolina Łopuch chodzi do 2 klasy w I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie. Śpiewu uczy się pod okiem Anny Lutz w Studiu Piosenki i Tańca „FART” w Bielawie. Ma na swoim koncie, m.in., III miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR” w Koszalinie, Srebrny Aplauz na XXXIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie oraz III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Joanna Dolata jest dwukrotną laureatką programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz zdobywczynią III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu International Song Of The World w stolicy Mołdawii Kiszyniowie, czy II miejsca z własnym autorskim zespołem Mango Collective na festiwalu Allegro Tribute to Szpilman w Sosnowcu. Współpracowała, m.in., z Katarzyną Groniec, Marylą Rodowicz, Conrado Yanezem. Z zespołem Mango Collective wydała debiutancką płytę.

Jacek Uchański uczęszcza do 2 klasy LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest zdobywcą, m.in., Grand Prix “Ten Ton” w Warszawie w 2014 roku, Grand Prix “Soundtrack” w Łomży, I miejsca w „Debiutach” w Lublinie i I miejsca „O’beeBok” w Warszawie. Festiwal Andrzeja Zauchy cieszy się w Polsce ogromnym prestiżem i jest zaskoczony, acz jeszcze bardziej zdeterminowany i ucieszony kontynuowaniem tej przygody.

Iga Kozacka pochodzi z Kłobucka. Jest studentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Jest zdobywczynią Grand Prix 6. Konkursu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie w 2013 roku i II nagrody na Festiwalu Niemen NON STOP w Słupsku w październiku 2013 roku.

Na VII finał Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy zapraszamy 11 maja do Opery Nova.

Reklama