Uciechy w blasku księżyca, czyli romantyzm w balecie

Wiktoria Raczyńska
,

Opera Nova zaprasza od soboty do wtorku (21- 24 lutego 2015) na cztery spektakle „Snu nocy letniej”, baletu do romantycznej muzyki Feliksa Mendelssohna, inspirowanej komedią Szekspira. Spektakl ten po trzyletniej przerwie powraca do repertuaru. Wystąpi Balet i Orkiestra Opery Nova, chór żeński i solistki.

Zobaczymy zmienione dwie obsady tancerzy. Pracuje z nimi aktualnie Małgorzata Chojnacka, która przy premierze pełniła rolę asystentki choreografa, Karola Urbańskiego.

Obejrzymy dwa przenikające się światy: królestwo elfów, jego skłóconych władców Tytanię i Oberona, psotnego Puka, niebezpiecznie szafującego sokiem z lubczyka, czapkę z oślimi uszami, mgłę zasnuwającą las, tańce w blasku księżyca… W świecie ludzi roi się od wielkich emocji i perypetii uczuciowych zakochanych i rozdzielanych par.

Podobnie jak w literackim pierwowzorze, w balecie nie brakuje nutki melancholii oraz momentów czysto komediowych (miłość królowej do zaklętego w osła prostaka, „teatr w teatrze”, czyli amatorski spektakl odgrywany przez rzemieślników).

Szczęśliwy koniec przynosi ślub trzech par przy dźwiękach słynnego marsza, oraz zgodę wśród mieszkańców świata jawy i snu.

W roli Oberona, króla elfów wystąpi Wiktor Dierewianko, jako Tytania – Angelika Gembiak/Olga Marczak, w duszka Puka wcielą się Sebastian Skalski/ Tomasz Gruszecki. W rolach ludzi: Piotr Kobierzyński (Tezeusz), Marta Kurkowska (Hermia), Anna Bobrowska (Helena), Mariusz Kowalczyk (Demetriusz), Tomasz Siedlecki (Lizander).

Orkiestra Opery Nova wystąpi w kolejnych dniach pod batutą Piotra Wajraka i Jerzego Wołosiuka.

Uwaga: w sobotę i wtorek spektakl grany będzie o godz. 19.00. natomiast niedzielne i poniedziałkowe przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00.

materiały organizatora

Reklama