Tydzień „Zabawek…” i „Wesela…”

Wiktoria Raczyńska
,

Od wtorku, 25 września, Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza dzieci na kameralne przedstawienie baletowe pt. ”Magiczne zabawki”. To historia sympatycznego, acz nieposłusznego chłopca, który – zauroczony władzą różdżki ożywiającej zabawki – przywłaszcza ją sobie i rozpoczyna podróż przez fantastyczne krainy.

Tancerzom towarzyszy, odtwarzana z taśmy, muzyka: fragmenty utworów Prokofiewa, Głazunowa, Saint-Saënsa, Debussego, Strawińskiego, Chaczaturiana, która skojarzona z bajką na zawsze zapada w pamięć młodych widzów. Baletowe „Magiczne zabawki” grane będą przez trzy dni (do czwartku, 27 września) o godzinie 11.00 i drugi raz o 16.00 w sali kameralnej im. prof. Krysiewiczowej.

Natomiast na dużej scenie Opera Nova wystawia spektakl będący od 2017 roku prawdziwą ozdobą repertuaru: operę buffa „Wesele Figara”. Mozartowskie arcydzieło wykonywać będą: orkiestra i chór Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka, towarzyszący solistom: Łukaszowi Golińskiemu/Januszowi Żakowi w roli tytułowej, Krystynie Nowak/Victorii Vatutinie w partii Zuzanny, Sławomirowi Kowalewskiemu/Adamowi Zarembie jako hrabiemu Almavivie, Magdalenie Polkowskiej/Gabrieli Kamińskiej w roli Hrabiny Rozyny i Dorocie Sobczak/Karolinie Makule jako Cherubinowi. Opera Mozarta od piątku, 28 września do niedzieli, 30 września.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy
zdjęcie: Andrzej Makowski

Reklama