„Traviata” po dwudziestu latach

Marek Tomaszewski
,

„Traviatę” w reżyserii Bodo Igesza bydgoska Opera Nova gra już 20 lat. Na najbliższe przedstawienia tego tytułu zaprasza w sobotę, 3 lutego, na godz.19.00 i niedzielę, 4 lutego, na godz. 18.00.

„Traviata” należy do szczególnych utworów, które – słuchane nawet wielokrotnie – zawsze podbijają słuchacza muzyczną urodą. Publiczność kocha dzieło Verdiego za niezapomniane muzyczne dialogi bohaterów, popisowe arie, efektowny chóralny toast na chwałę miłości (Libiamo), dramatyczną akcję (pierwowzorem operowej Violetty Valery była kochająca luksus i kamelie dama z XIX-wiecznego bestselleru Aleksandra Dumasa ). Historia tej realizacji „Traviaty”, obecnej w repertuarze Opery Nova od premiery w 1998 r., zanotuje teraz 75. przedstawienie.

Scenografia i kostiumy Łucji Kossakowskiej mimo upływu czasu nieodmiennie zachwycają , a w  tytułowej roli w minionych 20 latach oklaskiwane były m.in.: Gabriela Orłowska de Silva , Dorota Radomska, Ewa Godlewska, Beata Gramza, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Victoria Vatutina…

W roli Violetty Valery wystąpią teraz: Julia Iwaszkiewicz (po raz pierwszy w Operze Nova w tej roli ) i Victoria Vatutina. Jako Alfred – Łukasz Załęski i Pavlo Tolstoy . Jako Giorgio Germont – Leszek Skrla. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.

materiał nadesłany: Ewa Chałat, Opera Nova, zdjęcie: Marek Chełminiak

Reklama