Trasa S-5. Jak będzie wyglądać obwodnica Bydgoszczy?

Marek Tomaszewski
,

Gotowa jest wizualizacja północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, która jest częścią drogi ekspresowej S-5. Można na niej zobaczyć, jak będą wyglądać bezkolizyjne węzły, gdzie powstaną przejścia dla pieszych, gdzie wybudowane zostaną lokalne drogi.

Wizualizacja jest dostępna na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dedykowanej tej inwestycji www.s5aleksandrowo-tryszczyn.pl. By ją obejrzeć, trzeba przejść do zakładki „Multimedia”, a następnie do pozycji „Interaktywna Wizualizacja” i na końcu kliknąć w link nazwany „Wizualizacja”.

csm_Tryszczyn_35c0f74f30Trasa ekspresowa S-5 powstaje zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-23. Przetarg na wybór wykonawców ogłoszono w 2014 roku, a umowy na realizację zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zawarto jesienią 2015 roku. W ubiegłym roku  ruszyły prace  budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 roku. Jej koszt to 2,5 mld złotych.

csm_Wiadukt_7b484044c6Droga S-5 w województwie kujawsko-pomorskim liczy 128 kilometrów. Budowa została podzielona na siedem odcinków. Częścią trasy będzie północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy, która pozwoli wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy. Jednocześnie miasto będzie realizować rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej, która stanie się główną arterią łączącą Bydgoszcz z trasą szybkiego ruchu.

wizualizacja: www.s5aleksandrowo-tryszczyn.pl GDDKiA

Reklama