Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego poleca recital Hyuka Lee

Magdalena Jabłońska
,

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego, organizator Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy serdecznie poleca recital fortepianowy Hyuka Lee, zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego, laureata nagrody specjalnej JM Rektora UMK.

Recital odbędzie się w niedzielę, 21 października 2018, o godzinie 18.00 w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

w Toruniu (ul. Gagarina 11).

Hyuk Lee urodził się w 2000 roku w Korei Południowej. Naukę gry na pianinie i skrzypcach rozpoczął jako trzylatek. Pierwsze zwycięstwa w konkursach pianistycznych odniósł mając 5 lat. W wieku 9 lat został laureatem Nagrody Głównej w Little Mozart Competition i od tej pory rozpoczął międzynarodową karierę recitalową.

Poza Koreą Południową koncertował, m.in., w Austrii, na Ukrainie, w Rosji, Czechach, we Włoszech, Armenii, Japonii i w Polsce. Jest laureatem kilkunastu nagród w prestiżowych konkursach pianistycznych, w większości – nagród pierwszych. Koncert w toruńskiej auli jest okazją do obcowania ze sztuką genialnego młodego artysty, jednego z najbardziej obiecujących talentów muzycznych na świecie.

Program recitalu:

• I. J. Paderewski Menuet Op. 14, No. 1
• I. J. Paderewski Melodie Op. 16, No. 2
• I. J. Paderewski Cracovienne Fantastique Op. 14, No. 6
• I. J. Paderewski Nocturn Op. 16, No. 4
• I. J. Paderewski Sarabande Op. 14, No. 2
• C. V. Alkan Symphony for solo Piano Op. 39
• F. Chopin Etudes Op. 10

Organizatorem koncertu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, a partnerem Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

materiały nadesłane: Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego

Reklama