To już XVIII Święto Śliwki

Magdalena Jabłońska
,

Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, w tym nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki 1 i 2 września.

– A to korzyść dla mieszkańców Strzelec Dolnych i regionu: rozgłos, wzrost liczby wystawców i kupujących, bo nie tylko powidła są atrakcją Święta Śliwki. To niepowtarzalna okazja przyjrzenia się procesowi smażenia powideł, starym maszynom rolniczym, sposobom wyrabiania wikliny. Ale też pokosztowania miodu, wędlin, chleba ze smalcem czy kluchów z kapustą – zapraszają Anna i Jan Iwanowscy, pomysłodawcy i organizatorzy Święta Śliwki.

Smakuj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Okazji do wojaży po regionie z Paszportem Turystycznym nie zabraknie także we wrześniu, który jak co roku rozpocznie się smakowicie – od jarmarku produktów regionalnych w ramach XVIII Święta Śliwki. Z końcem sierpnia kończy się wprawdzie zbieranie punktów w wirtualnym paszporcie, ale wciąż jeszcze można powalczyć o nagrody podróżując z tradycyjną książeczką. Do Strzelec Dolnych warto przyjechać więc nie tylko z humorem i apetytem, ale też papierowym paszportem i przy okazji odwiedzić kilka miejsc, w których można otrzymać pieczątkę.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Reklama