Terry Bozzio zagra na największym zestawie perkusyjnym świata

Wiktoria Raczyńska
,

Dwugodzinne „solo” perkusyjne na największej perkusji świata zabrzmi na bydgoskim festiwalu Drums Fusion. „Mistrzem ceremonii” będzie Terry Bozzio, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, Jeffem Beckiem i z docenionych przez krytyków solowych przedsięwzięć. Będzie to jedno z trzech, największych wydarzeń festiwalu, obok koncertów grupy Apocalyptica i zespołu Jana Garbarka.

Koncert w Bydgoszczy będzie częścią europejskiej trasy “An Evening With Terry Bozzio”. Jego show to wieczór solowego bębnienia na maxa, podczas którego usłyszymy zarówno utwory z dawnych lat działalności tej perkusyjnej legendy, jak i improwizacje. Artysta zagra muzykę z najnowszego albumu “Terry Bozzio Composer Series”, który zawiera 59 różnorodnych kompozycji. Koncert będzie zupełnie darmowy – Bozzio zagra w plenerze, na Wyspie Młyńskiej w centrum miasta.

Monstrum w Bydgoszczy

O zestawie perkusyjnym Terry’ego nie mówi się po prostu „perkusja”. To „monstrualna rzeźba perkusyjna” złożona z kilkudziesięciu różnorodnych instrumentów.

A tak piszą o tym koncercie krytycy muzyczni: „Jeśli jeszcze nie widzieliście występu Terry’ego, nie macie pojęcia, na co się decydujecie! Bozzio jest muzykiem tajemniczym, który grając, hipnotyzuje publiczność i wciąga ją w swój świat, a tak się składa, że jego instrumentem jest właśnie perkusja”.

Terry Bozzio jest w stanie sam sobie akompaniować na bębnach basowych, równocześnie wyczarowując melodyjne solo i tym samym popisując się niebywałą koordynacją, pozwalającą na kompletną ekspresję muzyczną przy użyciu wyłącznie perkusji.

Terry Bozzio Photo-May-19-7-18-00-AMApocalyptica i Garbarek

Podczas Drums Fusion wystąpią także dwie inne, wielkie gwiazdy. 30 maja odbędzie się koncert Jan Garbarek Group. Gigant światowego jazzu wystąpi w Bydgoszczy z Trilokiem Gurtu na perkusji. 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej zagra słynna, fińska Apocalyptica z koncertem „Plays Metallica by Four Cellos”. Na perkusji wystąpi Mikko Siren.

Bilety na oba koncerty dostępne są na stronach: biletyna.pl, bileterka.com, ebilet.pl, kubilecik.pl oraz w kasie MCK przy Marcinkowskiego 12.

Drums Fusion 2018 odbędzie się w dniach 28 maja – 2 czerwca w Bydgoszczy. Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

materiały nadesłane: Jarosław Jaworski, MCK

zdjęcia: Andre Ozga

Reklama