Ten film to petarda! Znamy laureatów 16. MFF Tofifest

Wiktoria Raczyńska
,

Na gali zamknięcia 16. MFF Tofifest ogłoszono laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lucasa Dhonta.

Decyzją jury konkursu filmów pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix – Złoty Anioł dla najlepszego filmu otrzymał „Girl” w reżyserii Lucasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi „Dear Son” w reżyserii Mohameda Bena Atti.

W kShortcutonkursie Shortcut jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz w składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska, Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauter postanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayi Gutierrezowi za film „Judgement”.

Jury wyróżniło też: fabułę „Wren Boys” w reżyserii Harryego Lightona za ostrość widzenia i nieoczywistą narrację, animację „III” Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument „Prisoners of Society” podpisany przez Rati Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film „Kamerdyner” Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film „Summer Survivor” Marijy Kavtaradze za niebywałą lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach. Jury studenckie nagrodziło film „Girl”.

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską, producenta Dawida Janickiego i marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Mai Komorowskiej za jej wybitne kreacje artystyczne.

materiały nadesłane: Tofifest

Reklama