Teatr Polski zaprasza na „Kopciuszka” i „Klub Kawalerów” do… Opery Nova

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w styczniu na „Kopciuszka” z udziałem Katarzyny Figury. 14 stycznia 2020 produkcja teatru zostanie wyjątkowo zaprezentowana na dużej scenie Opery Nova. Spektakl zostanie zagrany dwukrotnie, o godzinie 11.00 i 18.00.

„Kopciuszek” Joëla Pommerata w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny Łukasza Gajdzisa to współczesna adaptacja znanej wszystkim opowieści o dziewczynce, która musi poradzić sobie ze śmiercią mamy i brakiem akceptacji ze strony nowych sióstr i macochy.

Choć zamek zostaje zastąpiony przez nowoczesny, szklany dom, a macocha – w tej roli Katarzyna Figura – zamiast bywać na balach, woli wizytę w salonie piękności, to problemy Kopciuszka są nadal te same.

Jaką rolę w życiu Kopciuszka odegra książę? Jakich rad udzieli zabawna wróżka, która nigdy się nie starzeje? Na te oraz inne pytania widzowie poznają odpowiedź już w styczniu.

14 stycznia 2020 roku (wtorek) „Kopciuszek” produkcji TPB wyjątkowo zawita na dużą scenę Opery Nova, gdzie zostanie zagrany dwa razy. Pierwszy pokaz odbędzie się o godz.11.00, a drugi o 18.00.

„Klub kawalerów” po raz ostatni na scenie. Kultowa komedia znika z afisza Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Po prawie 10 latach od dnia premiery, „Klub kawalerów” w reż. Łukasza Gajdzisa schodzi z afisza. 1 lutego 2020 roku o godzinie 19.00 na dużej scenie Opery Nova widzowie będą mogli obejrzeć setny i zarazem ostatni spektakl o przygodach zagorzałych kawalerów.

„Klub kawalerów” w reż. Łukasza Gajdzisa to współczesna adaptacja ponad stuletniego tekstu autorstwa Michała Bałuckiego. Bohaterami komedii jest sześciu mężczyzn, którzy zakładają elitarny klub, by uniknąć ożenku. Co się stanie, gdy pojawi się w nim kobieta, a nawet cztery? Nic już nie będzie takie samo. Obietnica wiecznego kawalerstwa zawiśnie na włosku.

Zabawna historia relacji damsko-męskich, stworzona przez aktorów bydgoskiej sceny, bawi publiczność od blisko dekady. To jedna z najdłużej granych komedii na bydgoskiej scenie, wielokrotnie nagradzana była przez publiczność owacjami na stojąco. W 2012 roku „Klub kawalerów” w reż. Łukasza Gajdzisa zdobył Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w 2012 roku.

Od premiery, która odbyła się w grudniu 2010 roku, spektakl zagrano 99 razy. W lutym 2020 roku odbędzie się setne i zarazem ostatnie wystawienie tej sztuki.

Na huczne pożegnanie tytułu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza 1 lutego 2020 roku… do Opery Nova. To właśnie tam, na dużej scenie, podziękujemy twórcom spektaklu, który bawił bydgoszczan przez lata.

Jubileuszowy i ostatni pokaz „Klubu kawalerów” w reż. Łukasza Gajdzisa odbędzie się 1 lutego 2020 roku (sobota), o godzinie 19.00 w Operze Nova w Bydgoszczy.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). 

materiały nadesłane: Aleksandra Rzęska, TPB

Reklama