Teatr Muzyczny z premierą sztuki Jana Pawła II w Fordonie

Wiktoria Raczyńska
,

Już 16 października Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza na premierę spektaklu „Przed sklepem jubilera” – pióra Karola Wojtyły, przyszłego papieża. Premiera odbędzie się 16 października, o godzinie 20.00, w bydgoskim Fordonie, na scenie Fundacji „Wiatrak”.

Przed sklepem jubilera, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to historia o miłości, Bogu, relacjach międzyludzkich. To niezwykła opowieść o ludziach młodych i starszych, o młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości, o refleksjach nad przeszłością. Teatralne dzieło św. Jana Pawła II doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Reżyserią spektaklu zajął się Robert Czechowski – dyrektor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, mający na koncie ponad dwieście scenografii do dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych. Kostiumy zaprojektowała natomiast Aleksandra Harasimowicz – współpracująca, m.in., z New Theatre w Nowym Jorku i Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

W obsadzie zobaczymy, m.in., Niko Niakasa, toruńskiego aktora i lalkarza, Agnieszkę Brenzak, absolwentkę wokalistyki jazzowej współpracującą z Teatrem Muzycznym przy Tajemnicy Tomka Sawyera, Hemarze, Sile sióstr, Martę Jaszewską, współpracującą z Teatrem Gdynia Główna oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku w Toruniu. W związku z gruntowną modernizacją stałej siedziby, Pałacu Dąmbskich, do marca przyszłego roku teatr zagra cykl spektakli wyjazdowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Poniżej prezentujemy harmonogram najbliższych wydarzeń.

„Przed sklepem jubilera”

Premiera: 16 października 2018, godzina 20.00, Fundacja Wiatrak, ul. Generała Mikołaja Bołtucia 7, Bydgoszcz

Bilety, rezerwacje tel. 512 982 813, 56 678 75 19

Kolejne spektakle:

– 17 października, godzina 9.00 i 12.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

– 18 października, godzina 18.00, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, ul. Rynek 9

– 19 października, godzina 17.00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 13

– 20 października, godzina 18.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

– 21 października, godzina 17.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

Paweł Wiliński, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Reklama