Teatr Bajeczny w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

W niedzielne popołudnie (5 sierpnia) w Parku Rozrywki dzieci nie będą się nudzić – obejrzą spektakl Teatru Bajecznego, zatańczą zumbę i wezmą udział w zajęciach kreatywnych. Tego samego dnia poznawać będą, w dwóch miejscach Myślęcinka, w zoo i Ogrodzie Botanicznym, życie polskich ropuch.

Kolejna odsłona bezpłatnych rodzinnych spotkań obok Muzeum Ziemi, tuż za bramą Zaginionego Świata, to połączenie kultury, sportu i edukacji. Początek o godzinie 15.00. Najpierw dzieci obejrzą przedstawienie Teatru Bajecznego pt. „Niezapominajki”. Co zobaczą maluchy? Opowieść o barwnym świecie natury, który skrywa sekrety. Spektakl mówi o wartości przyjaźni, szacunku do przyrody i miejsca, w którym żyjemy. Przeplatany jest żywą muzyką, akompaniamentem instrumentu, śpiewem oraz elementami tańca i animacji. Wśród wszechobecnej muzyki królować będzie kolorowa, bogata scenografia.

Tuż po zakończeniu uczestnicy spotkania rozpoczną szaleństwo przy zumbie. Zumba Kids to fitness dla dzieci. Proste kroki i latynoska gorąca muzyka gwarantują doskonałą zabawę. Podczas zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, ale także języków obcych i współpracy w grupie. Ćwiczenia zaczynają się od krótkiej rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do dalszego wysiłku. Następnie przychodzi czas na naukę krótkiego układu tanecznego i odpowiednio dobrane gry i zabawy oraz na koniec, wyciszenie. Do świata Zumba Kids zaprosi trenerka Joanna Olszewska.

Przez cały czas trwania spotkania dzięki Akademii Wynalazców i Fundacji Horyzont dzieci mogą rozwijać w sobie ciekawość świata. Czekają pasjonujące walki robotów SUMO i pokaz eksperymentów, a na deser – puszczanie wielkich baniek mydlanych.

Przed nami także kolejne wyjątkowe spotkanie, bo siły w pokazywaniu świata ropuch połączyły zoo i Ogród Botaniczny.

W zoo w godzinach 10.30-13.00 i 13.30-17.15 czekać będzie strefa płazio-gadzia w dziale ptaków (w przypadku deszczu w pawilonie Akwarium Terrarium). W programie gra terenowa z nagrodami (pierwsze dziesięć osób wygrywa bilety wstępu do zoo, pozostali drobne gadżety, m.in., naklejki i zakładki do książki). Poza tym do wykonania będą dodatkowe zadania. Karty do gry będą wydawane do godziny 16.00. Ogród Botaniczny (wejście od ulicy Konnej) czeka z kolei w godzinach 10.30-16.00 z grą terenową z łamigłówkami i rebusami. Uczestnicy otrzymają nagrody takie same, jak w zoo. Karty do gry będą wydawane do godziny 15.00.

„Polskie ropuchy” to spotkania w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”, której celem jest przybliżanie życia płazów i gadów. Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika.

Wstęp do zoo jest płatny (15 zł i 10 zł), do botanika bezpłatny.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama