Tańsze bilety dla uczniów i dzieci

Marek Tomaszewski
,

Od 1 marca wprowadzone zostaną nowe bilety okresowe dla mieszkających w Bydgoszczy uczniów oraz dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki szkolnej.

Bilety za 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100 zł (roczny) przysługiwać będą uczniom zamieszkałym w Bydgoszczy, uczęszczającym do szkół podstawowych i gimnazjów. Bilety okresowe kodowane będą na Bydgoskiej Karcie Miejskiej, a dokumentem uprawniającym do korzystania z nich będzie ważna legitymacja szkolna z wpisanym bydgoskim adresem zamieszkania. Bilety dla dzieci i uczniów będzie można zakupić w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet lub w biletomatach od 1 marca.

Od 1 marca wprowadzone zostaną także nowe bilety okresowe przeznaczone dla dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki szkolnej. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat, zamieszkałe w Bydgoszczy będą mogły korzystać z biletów okresowych za 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100 zł (roczny). Bilety te kodowane będą na Bydgoskiej Karcie Miejskiej, a dokumentem uprawniającym do korzystania z nich będzie ważna Karta Bydgoskiego Malucha. Karta wydawana jest od 26 lutego wyłącznie w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174 a w godzinach 7.00-17.00.

Z bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją będą mogli natomiast skorzystać  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którym przyznane zostało stypendium szkolne prezydenta Bydgoszczy.

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów kodowane będzie od 1 marca na spersonalizowanej Bydgoskiej Karcie Miejskiej wyłącznie w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174 a w godz. 7.00-17.00. W celu zakodowania biletu należy przedłożyć ważną legitymację szkolną oraz oryginał dokumentu decyzji o przyznaniu stypendium szkolnego.

materiał: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy; zdjęcie: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama