Takiego Myślęcinka jeszcze nie znacie

Magdalena Jabłońska
,

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów i tego, co się na nich znajdowało, sięga ubiegłych wieków. Spacerując po nim nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jak wiele tajemnic skrywa. Organizatorzy chcą pokazać park od kuchni i zabrać wszystkich chętnych w miejsca, o których nie wszyscy wiedzą.

Dlatego zapraszają na trzy niezwykłe wycieczki z przewodnikiem. Pierwsza z nich to „Tajemnice Ogrodu Botanicznego” i odbędzie się ona w sobotę, 20 października. Trasa wiodła będzie malowniczymi, niezbyt popularnymi ścieżkami. Gdzie znajduje się piramida, krąg energetyczny i do czego służą? Gdzie istnieją ogród motyli, który wabi owady i hotel specjalnie dla nich? W planie jeszcze wizyta w pasiece, by przekonać się, co robią pszczoły po pracowitym lecie, oglądanie niesamowitej panoramy Bydgoszczy, poszukiwania najstarszego dębu w ogrodzie i żywej skamieniałości – metasekwoi chińskiej. Wystarczy zabrać ze sobą wygodne obuwie. Zbiórka o godzinie 11.00 na parkingu przy wejściu od ulicy Konnej. Spacer potrwa około 2 godzin.

Koszt to 10 zł od osoby.

Drugą propozycją jest nocne zwiedzanie ogrodu zoologicznego, które odbędzie się w sobotę, 27 października. Zoo daje szansę, by przekonać się, co zwierzęta robią, gdy zapadnie już zmrok. Początek o godzinie 18.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Uczestnicy wraz z przewodnikiem sprawdzą, którzy mieszkańcy zoo są śpiochami, a kto dopiero w ciemnościach staje się aktywny. Maksymalna liczba uczestników to 60 osób (nastąpi podział na dwie grupy), a biorący udział muszą mieć więcej niż 7 lat. Spacer potrwa około 2 godzin.

Koszt to 30 zł od osoby.

W niedzielę, 4 listopada, natomiast zwiedzający wyruszą na objazd szlakiem tajemnic Myślęcinka. Takiej wycieczki w parku jeszcze nie było. Odwiedzicie miejsca, do których podczas spacerów rzadko się dociera. Sprawdzicie, gdzie przebiega 18. Południk, zobaczycie stary wiadukt, obejrzycie wspaniały widok na Bydgoszcz, zajrzycie do Hotelu „Pałac”, a na koniec usiądziecie przy ognisku w Ośrodku Rekreacji Konnej i posłuchacie opowieści o starym browarze, którego ruiny stoją po przeciwnej stronie drogi, a do którego ze względów bezpieczeństwa wejść nie wolno. A wszystko to pod opieką przewodnika. Wycieczka startuje o godzinie 11.00, objazd potrwa około 2,5 godziny. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób.

Koszt to 20 zł od osoby.

Wejściówki na pierwszą z imprez będą dostępne także tuż przed rozpoczęciem wycieczki u przewodnika, a na dwie pozostałe – w kasie zoo w godzinach jej działania (wtorek-niedziela 10.00-17.00).

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama